| SLS a întrebat:

Frigul sau caldura pot afecta telefonul mobil? Adica daca un telefon sta mult la soare sau iarna mult afara e posibil sa se strice, sau bateria se poate strica daca sta telefonul mult la soare?

Răspuns Câştigător
| JustSkill a răspuns:

Salutare.
Evident ca frigul excesiv sau caldura excesiva nu ii face bine, daca te uiti cu atentie in manualul de instructiuni al telefonului vei vedea conditiile (tempereturile) minime si maxime pe care le suporta. Bafta.

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
În primul rând te lasă bateria și apoi celelalte integrate: ecranul, comenzile rapide, componente interne.
Pa, pa.

| hp8510p a răspuns:

In primul rand va fi afectata bateria apoi telefonul.

| BTWIN a răspuns:

La frig cele cu ecran tactil deja de la 0 grade incep sa dea erori de afisare apoi daca temperatura scade devin din ce in ce mai mult neutilizabile.

| acinorev a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa te uiti in manual, dar cred ca frigul si caldura excesiva vor afecta doar bateria.