| Emma24dsxd a întrebat:

Voua vi s-a intamplat ca dimineata cand va treziti sa aveti la subrat, un fel de margigca sub piele foarte dureroasa? Nu e cos nu e buba, imi simt mana incordata asa, nu stiu de la ce este

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă aspectul acestuia este gălbui cred ca este lipom ( acumulare de grăsime) dacă tot îți apar și dispar este foarte posibil ca, CAUZA acestora sa apară dintr-un dezechilibru hormonal. Orice ar fi dacă te doare trebuie îndepărtat chirurgical.
Poți folosi acest produs, nu conține aluminiu.
https://www.notino.ro/borotalco/pure-deodorant-48-de-ore/

11 răspunsuri:
| dinaprilie a răspuns:

Ganglionii

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mergi la un medic sa te consulte, inainte mergi la medicul de familie sa i ei trimitere posibil la un ortoped ca el se ocupa de mîini picioare oase in general, si dupa ce te consulta aflii cauza, ce varsta ai Ema.

| Emma24dsxd explică (pentru CristiDinBucuresti):

Am mai avut tin 1 zi 2 si dupa trec, ma gandesc ca sunt si de la dormit prost, am 21 de ani

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Emma24dsxd):

Faptul ca te doare mina da ar putea fi de la cum dormi ca si durerea de ceafă ai dormit prost, dar tu ai zis ca ti a iesit ceva la sub braț, asta nu are legatura cu felul in care dormi, ceea ce ti a iesit acolo are cauze interne care la o radiografie se vad. Mărgica aia de care zici tu trebuie acum din fază incipienta investigată de medic si indepartată.

| Emma24dsxd explică (pentru CristiDinBucuresti):

Am mai avut dar trece de la sine, de aceea nu am bagat o in seama

| Dragosdoar a răspuns:

Ce fel de deodorante folosesti?
stiu ca am avut si eu parca de cateva ori ce zici tu, dar au trecut repede. Ma durea cand apasam pe ele.

| Emma24dsxd explică (pentru Dragosdoar):

Da,asta zic si eu.Cel mai des le folosesc pe cele de la nivea si rexona

| relian a răspuns (pentru Emma24dsxd):

Daca is ganglioni aia de sub brat, aia arata ca ai o infectie undeva.Ganglionii aia is fabrici de celule albe, cand este nevoie de mai mult, atunci cand ai o infectie asa se intampla.
Pot aparea si la gat, tot la fel.
Acum nu stiu daca la tine chiar despre asta este vorba.Dar ca idee aia se intampla.
Daca trece de la sine este pentru ca se elimina ce ai in corp si alea revin la dimensiunile normale.

| Emma24dsxd explică (pentru relian):

Sunt de aceeasi culoare ca si pielea, eu fiind deschisa la culoare

| mentholinks a răspuns:

Nu mi s-a intamplat. Poate dormi intr-o pozitie incomoda.

| relian a răspuns (pentru Emma24dsxd):

Atunci nu sunt ganglioni, aia nu sunt exact imediat sub piele, is bagati ceva mai adanc pe acolo.Mergi la un doctor, fa un control.Nu are dea face cu pozitia de somn, ori mai stiu eu cu ce alte pozitii happy