| nevermatch a întrebat:

Voua vi se cere mereu cardul de sanatate de catre orice medic?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Normal, da! Daca platesti o operatie sau analiza, nu!

| Violleta2022 a răspuns:

In principiu, ar trebui sa-l prezinti la fiecare consultatie, si la toti medicii pe unde mergi, asta fiind o procedura standard, ca sa dovedesti ca esti asigurat.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu orice medic, ci acei la care mergi dacă ei sunt cuplați cu CASS.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu, pentru ca am mers doar la clinici private.
Ti se cere cardul acolo unde nu platesti tu, ci asigurarea ta de sanatate.

| Fatamuntilor a răspuns:

Pana acum, da!