| anonim_4396 a întrebat:

Vreau de luni sa ma apuc sa tin un regim echilibrat poate slabesc si eu pana la sfarsitu` lu ` iunie.Ideea e ca eu mananc fructe legume, si mi-am propus si ce sa mananc la pranz si dimineata dar seara eu vin de la scoala la 7 si cum sa nu mai mananc seara? straight face Dupa atatea ore mi`o fi si mie foame.Cum pot sa procedez?big grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Trebuie sa mananci cand vii de la scoala, dar a aparut salata.Eu seara daca imi este foame imi fac o salata din : salata verde, spanac, ceapa verde, un castravete, leurda, un morcov ras(mai mic sau mai mare dupa preferinta), putin marar, patrunjel, putin ulei de masline, sare, zeama de lamaie, daca vrei poti pune si un mar ras.Amesteca bine aceasta salata si o poti consuma cu carne de pasare la gratar( sau fiarta), atentie fara piele, peste la gratar sau fiert, carne de vita fiarta ( de vitel e mai frageda se poate face si la gratar). Poti deasemeni sa mananci conopida, broccoli, pastari, morcov, fierte (cu usturoi), ciuperci la gratar sau coapte in tava la cuptor(in tava sa ai hartie pentru copt). Eu mai mananc uneori mar + morcov + telina (rase pe razatoare), alteori le amestec cu un pahar de iaurt ) 1%.

1 răspuns:
cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Mananci si tu cu simtul raspunderii si ceva usor, de preferat fara paine, prajeli, fainoase in general, dulciuri si grasimi. Tu alegi: silueta sau halealahee hee