| alexandraioanaa a întrebat:

Vreau neaparat sa slabesc,m-am saturat sa fiu batjocorata din cauza asta,straight face am ajuns la un stadiu in care as face aproape orice imi sta in putinta numai sa pot slabi,m-am saturat sa plang din cauza asta, doar ca mie mi se pare un lucru imposibil..si asta se datoreaza faptului ca sunt grasuta de cand sunt mica.pur si simplu mi se pare un lucru imposibil sunt prea obisnuita cu mine asa, nu stiu ce sa zic..imi doresc ca pana in luna aprilie la sfarsit..sa slabesc macar 12 kg,oare e posibil?straight faceceea ce mi-am propus sa fac este sa:nu mai mananc prajeli,dulciuri,sucuri,si absolut orice mancare nesanatoasa, credeti ca daca as respecta ceea ce spun voi slabi cum spuneam 12 kg pana in aprilie? eu vreau sa slabesc 20. dar totusi m-as multumi sa vad o schimbare..sincer imi doresc mult prea mult, asa ca eu voi tine dar singura problema este nesiguranta cu care plec la drum sa spun asa..va rog din suflet dati-mi sfaturi daca sunt din propria voastra experienta cu atat mai bine, va multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te sfatuiesc sa ai mare grija pentru ca tie ti s-ar parea sa fi grasa si sa nu fii si sa continui sa slabesti pana devii slaba moarta. Ai grija de tine!

| Anonim5566 a răspuns:

Da, e posibil, dar incearca sa faci si niste sport. Mancatl sanatos te ajuta sa mentii, sportul sa dai jos. Bafta!

| YannaYanna a răspuns:

Da.Deci mananca fructe-cel putin 3 pe zi(ex. 1 mar, 1 para, 1 portocala) salate(fara ulei sau cu ulei de masline extravirgin). Poti manca si carne (piept de pui la gratar sau carne de pui fiarta si carne de peste slaba).
Bea cat mai multa apa.
Si fa sport.Acum e mai cald, iesi afara la alergat.

P.S: Cel mai vine ar fi sa vorbesti cu un nutritionist.