| Lullu21 a întrebat:

*broken heart Sunt distrusa...Ieri am vorbit cu prietenul meu si i-am spus ca doresc sa slabesc un pic.am aproximativ 170 cm si 55kg si vreau sa slabesc un pic imi pare ca sunt grasuta. El mi-a spus ca nu`i plac fetele slabe si daca slabesc pai ma va lasa.Nu stiu ce sa fac. cum sa-i explic vreau si eu sa fiu mai slabuta.Ma pune sa maninc se teme sa nu slabesc.ne-am certat. Dau funda doar ajutaati`maaaaaaaaaaaa````...((((((((((((((

Răspuns Câştigător
| ZoZoHeart a răspuns:

Linisteste`te! Probabil ca fetele pe care le cunoaste / le-a cunoscut si au spus ca "vor sa slabeasca putin" au ajuns pai si se dadeau mari si tari cu asta. Lui ii e frica sa nu te piarda asa cum esti tu acum, dar a devenit putin cam obsedat. Spune`i ca nu se va intampla nimic rau, ca vrei sa slabesti doar 1-2 kilograme, si ca nici tie nu iti plac fetele pai. Asculta`l sa termine ce are si el de spus, apoi, incearca sa slabesti, dar nu lasa sa se vada ca incerci asta. Va fi mai bine asa pentru amandoi.
Succes! Funda?

7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Și tu nu conștientizezi că ești deja slabă?
Ești la un pas să fii anorexică. Termină cu gândirea asta!
Pa, pa.

| mgtow a răspuns:

Daca nu respecta decizia ta ii zici sa il sperii: hai pleaca de aici si cautati una pe masura ta si ai sa vezi cum te va lasa impace.

| MaeRi a răspuns:

Okey,scuza-ma ca iti spun, dar fi realista totusi ai 55 kg si 1, 70, pentru inaltimea ta chair ai putine kg,incearca sa gadnesti realist,nu te uita la altele care le vezi slabe,uitate la tine ca esti inalta si slaba,esti perfecta, nu esti un model sau ceva casa slabesti foarte mult, ci esti un simplu om.Asa ca eu zic nu incerca sa mai slabesti, uneori a slabi mai mult decat trebuie duce si la anumite boli tongue.Asa ca incearca sa privesti mai realist.^_~

| louise a răspuns:

Dne vrea sa fi grasuta probabil ii plac formele tale laughing nu vad de ce nu are decat sa te lase cel mai important este sa te simti bine in corpul tau si sa nu te intereseze parearea familiei a prietenilor si mai ales a iubitului.

| DeeaBlondiii a răspuns:

Da nu esti grasa delocwinking. Asculta-ti iubituwinking:*

| deea07 a răspuns:

Nu ai pentru ce sa slabesti, ai kg perfecte pentru inaltimea tabig grin Insa daca tu vrei sa slabesti, prietenul ar trebui sa te sustina, iar daca nu inseamna ca ii pasa numai de aspectul tau fizicbig grin

| givemeasmileeeeee a răspuns:

Buna! tu trebuie sa te simti bine in pielea ta.iar daca prietenul tau te place.te place asa km esti...slaba sau grasa...este putin posibil sa ii fie frica sa nu i te ia altcnvahee hee.de aceea nu vrea sa mai slabestiwinkingdar explica-i ca nu te simti bine in pielea ta.si pana la urma va intelegehappy