| Razvanel231 a întrebat:

Vreau sa bag "SUSTAMED" (steroid)!

M-am interesat peste tot despre riscuri, efecte negative, efecte pozitive si tot nu sunt decis.Nu vreau dependenta sau alte porcarii.

O sa fac un ciclu frumos de 2 luni de sustamed+danabol ( 2 fiole de sustamed pe saptamana si 4 pastile danabol pe zi)

Problema mare este insa: Am 16 ani, 60 kg, 1.77. Ce problema as avea in legatura cu varsta? Va rog frumos, nu am chef de raspunsuri la misto happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

La 16 ani propria productie de testosteron nu este completa. Sa-ti strici productia proprie inainte sa fie terminata, e o mare tampenie.

Ia dupa 21 de ani. Si sa faci si ciclu de recuperare. Si la danabol ia si liv 52, pentru ficat.

Cate mese ai pe zi?

| Razvanel231 explică (pentru Cosmin86):

Nu sunt foarte decis spre folosirea "SUSTAMED" O sa raman doar la danabol+protectia de ficat liv52.

Am 3 mese pe zi momentan. Ma gandeam sa bag pe langa danabol, o cupa de proteina la 200 ml de apa+un ou crud peste si amestecat si dupa sala sa il beau.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Razvanel231):

Daca iei danabol singur nu faci mare lucru, iti stresezi ficatul degeaba.

Cu 3 mese pe zi vrei sa bagi steroizi? Creste la 7 mese si atunci mai vorbim, si sa treci de 21 de ani. Steroizii nu sunt pentru oricine.

| Empathizer a răspuns:

Esti in plina crestere, iar tratamentul cu steroizi iti poate afecta negativ oasele. Gandeste-te bine ce vrei: muschi sau sanatate? Cu capul de pe umeri gandeste, nu cu muschiul tau. Calea mai lenta, cea fara steroizi, e mai lunga, dar mai sigura.

| Dragoslav a răspuns:

Combinatia este una buna dar ambele produse vor provoca retentie de apa. Din cauza varstei, ai mai multe sanse sa faci acnee (fata si spate superior), pilozitate sporita. La acestea, adaugam cele standard: hepatotoxicitate (problema generala la cele orale), scaderea productiei proprii de testo din cauza ambelor produse, retentie de apa, ginecomastie, colesterol marit, imunitate mai scazuta, etc. Sincer, primele sunt foarte probabile (acnee+pilozitate) iar retentia de apa sigura (de la ambele produse dar poate fi un lucru bun la un anumit tip de fizic). Majoritatea efectelor negative pot fi evitate daca se adauga anumite produse si se respecta pauza dintre cicluri. Daca simti ca faci retentie de apa si doresti s'o eviti, de asemenea pentru alte efecte ale aromatizarii, cum ar fi ginecomastia, adauga Tamoximed ( 0, 5 sau 1 tab pe zi), pentru grabirea recaferii productiei proprii de testo, post ciclu, Clomed (o sapt 100mg/zi si a doua sapt 50mg/zi). In mod normal, ar trebui sa simti doar putin efectele secundare (anumite persoane nu fac deloc ginecomastie, acnee sau pilozitate sporita), iar despre caderea parului sau grabirii caderii parului nu se discuta in acest moment.