| Edduard123 a întrebat:

Salut am 19 ani. 67 KG inaltime 1.83 vreau sa bag SUSTAMED(STEROID)+DANABOL PASTILE. Am facut 1 an jumate de sala. app 2. am luat proteine. degeaba nu cresc. am luat si creatina ma umflat. atat. deci? pot lua steroizii? ma afecteaza la varsta asta?

9 răspunsuri:
| SpaNu88 a răspuns:

Cu siguranta problema e in 'farfurie' laughing
La 67 kg dupa 2 ani de antrenament.straight face ai vointa, dar stero nu sunt solutia cea mai buna IN cazul tau

| Edduard123 explică (pentru SpaNu88):

Man mananc. carnea nu imi lipseste din farfurie si asa. am luat total mass 4200 gigant pro mass. creatine pro mass. creatine FX degeaba ma umfla putin apoi dlok.

| Dkgray a răspuns:

Dupa cum spune si Cosmin, e imposibil sa nu cresti pe cale ''naturala''. Progresele nu vor aparea peste noapte dar cu multa munca vei pune masa musculara. Cu siguranta gresesti la vreun capitol. Descrie-ti putin alimentatia, antrenamentul sa vedem pe unde e problema.

| Cosmin86 a răspuns:

1. ce proteine ai luat?
2. cate mese ai pe zi? sper ca nu esti genul care are 3 mese pe zi si apoi se mira de ce nu creste.

Daca nu poti creste natural, nu o sa cresti nici cu steroizi, pentru ca e clar ca faci ceva gresit.

| silro a răspuns:

Daca iei steroizi faci cea mai mare greseala si o sa regreti toata viata ta. Baga multe proteine in tine... si continua-ti o viata normala prin alimentatie sanatoasa. NU TE INVAT DE RAU!

| Edduard123 explică:

Am luat gigant pro mass. creatin pro mass creatina FX. totam lass 4200. si fratilor nu imi lipseste carnea din mancare si asa. mananc 5 mese pe zi happy mananc tot ce trebuie degeaba. crede-ma decat forta castig

| Cosmin86 a răspuns (pentru Edduard123):

Produse romanesti de 2 bani, fara enzime, cu proteine si creatina de proasta calitate. Total mass = faina indulcita de la nutritech.

Incearca asta :
http://www.megaproteine.ro/......ss-4-5-Kg/

sau ON serious mass sau monster mass. Sau chiar muscletech mass tech.

Nu mai lua produse romanesti.

| Edduard123 explică (pentru Cosmin86):

Aha. am auzit de el! si masa gen alimentatie asa. daca poti sa-mi mai spui ca poate gresesc eu undeva exact cum spun toti happy

| Cosmin86 a răspuns (pentru Edduard123):

Pai spune exact ce mananci, nu e suficient "am carne la fiecare masa", ai zis ca ai 5 mese, da-mi exemplu concret. Sa zicem ieri, ce ai mancat concret la fiecare din cele 5 mese? Si cand au fost ele, ce ai avut la masa pre-antrenament si masa post-antrenament, etc.