| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa cresc in inaltime am 17 ani 1.75 cm as vrea sa mai cresc 5-10cm va rog eu tinand cont ca parintii mei sunt scunzi tatal meu are 1. 65cm iar mama 1. 59cm eu nu am practicat nici un sport care sa ma ajute sa ma inalt dar am consumat si consum multe lactate dar sunt si slab am 53kg va rog eu mult sa ma ajutati daca se poate sa mai cresc 5-10cm dau funda pentru raspunsuri concrete

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Somebodyღ a răspuns:

In aceasta situatie sportul te-ar ajuta foarte mult, te dezvolta fizic, iti dezvolta musculatura. In principiu baschet, volei, inot happy

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca practic vreun sport cam cat mai pot creste vara asta, ca la toamna vreau sa ma apuc de sala ca sunt slab happy si va multumesc pentru raspunsuri

| EMike a răspuns:

Mergi la inot de 3 ori pe saptamana vara asta si o sa ai progrese. Am 1.95 si practic inotul de 3 ani.

| lollita28 a răspuns:

Tinind cont ca vine vara poti practica innotul dar sa nu te astepti la rezultate foarte mari deoarece daca ai 17 ani, pana la varsta aceasta organismul s-a dezvoltat deja si un alt factor care ne indica faptul ca nu mai poti creste mult este inaltimea parintilor tai.Si sa nu uita sa te intinzi bine in fiecare dimineata!