| qieiqpalz a întrebat:

Vreau sa iau pasta de dinti lacalut de care sa iau sunt o gramada de feluri mie imi curge sange din dinti si nu sunt prea albi ...eu sincer nu stiu de care sa iau..help

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cel mai bine mergi la stomatolog si iti recomanda el ce anume ai nevoie.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Iti recomanda parodontax, la mine a facut minumi cu gingiile sangerande

| qieiqpalz explică (pentru suntserios):

Stiu la asta ma gandeam si eu dar tata a zis ca lacalut e mai buna el a folosit si a zis ca la ajutat ff mult acum nu stiu...mi-e foarte greu sa aleg eu as lua si flora si repaire ala...

| MihaiNicu23 a răspuns:

Ia din cea care albeste si dintii, scrie si pe ea.

| Raducons a răspuns:

Incearca Lacalut whaite and repaire sau Lacalut Flora.
Trebuie facut si un detartraj, probabil din cauza asta sangereaza gingia.

| Victoria18 a răspuns:

Sangerarile pot ascunde gingivită.

| qieiqpalz explică:

Stiuu nu vreau gingivita crying care e mai buna sa nu fac gingivita?

| Turbo223 a răspuns:

Eu zic sa cumperi Lacalut White and Repair sau Lacalut White.Sangerarile posibil sa vina de la faptul ca nu te-ai spalat in ultimul timp pe dinti (si mie mi se intampla, din exact acelasi motiv).

| qieiqpalz explică (pentru Turbo223):

Am luat herbal si a curs mai mult sange ca de obicei oare e de bine sau de rau?