| Miki97 a întrebat:

Vreau sa iau somnifere, le pot lua fara reteta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AlinutZzZ a răspuns:

Dar de ce vrei sa iei somnifere? Nu e o solutie prea buna
mai bine:
Nu mai bei cafea
Nu mai te trezesti foarte de dimineata
Stai relaxata in pat. [Nu mai dormi {DACA} dupamiaza.
Si de intrebarea ta
Du-te si ia-ti de la doctor si iti spune daca iti trebuie retetastraight face

5 răspunsuri:
| danielaxyz a răspuns:

Mai bine ia melatonina de la plafar, e un somnifer natural

| Chαяtreux a răspuns:

Ai putea lua niste ceaiuri.

| RainboyDash a răspuns:

Citeste prospectul lor, sau poti sa incerci inainte sa adormi, in completa liniste sa te gandesti la o situatie, la o intamplare, ca si cumn ai fi regizor si ti-ai crea propria poveste si o sa adormi mai usor

| RainboyDash a răspuns:

Mai bine nu le iei.

| LaraClarice a răspuns:

Mai bine bea un cei ce tei cu musetel inainte de culcare.