| GeaninaNicoleta a întrebat:

Vreau/sa/fac/o/fata/geloasa/si/sa/slabesc/ce/dieta/stiti /buna/si/de/timp/scurt/dau/funda/voot

6 răspunsuri:
| Pufoshenia a răspuns:

Buna.Fa sport in fiecare zi si mananca doar fructe si legume.Nu manca mancaruri cu ulei sau prajite nici dulciuri.Pa,pa

| uNNN1k0lL a răspuns:

Buna nicoleta! Incearcă o dietă cu fructe, legume, branză, mancare fară grăsimi! Şi apoi fata aia va deveni geloasa cand o să observe rezultatul dietei!
Bye! :*

| GeaninaNicoleta explică (pentru uNNN1k0lL):

Zi-mi/tu/o/dieta/care/se/gaseste/pe/net

| uNNN1k0lL a răspuns (pentru GeaninaNicoleta):

Ai mai sus la MrMihy big grin
Trebuie sa gandesti logic

| AdonnAdonnis a răspuns:

Fructe legume renunta la paine fara grasime te poate ingrasa fara dulciuri si mananca numai salate si fructe legume 2 mere pe zi sunt bune dar poti si unu mare fara prajeli absolut nimica cu uklei dde floarea soarelui de dimineata manaca un ceai cu extrat de plante si un graitfuit sau in loc la ceai zeama de la lamaie cu apa bea multa apa de la ora 6:00 manca o salata seara numai salatele si dimineata fructele tine minrte fara prajeli dulciuri si ulei

| Mellysa25 a răspuns:

Eu am slabit un kg pe zi. Mi-am facut supa de zarzavaturi iar dieta suna in felu urmator :
Prima zi : fructe toata ziua, iar la amiaza si seara o farfurie de supa

A doua zi : legume crude toata ziua iar la amiaza supa

A treia zi : fructe si legume toata ziua. amiaza la fel supa

A patra zi : dimineata si seara supa iar la amiaza piept de pui la gratar

A cincea zi : dimineata si seara supa, iar la amiaza pilaf de orez cu carne de vita ( eu am mancat porc )

A 6 zi... supa de 3 ori pe zi...dar sincer eram rupta de foame laughing) si spre seara am inceput sa mananc haotic. Dar important e ca am reusit sa slabesc 6 kg. eram zilnic calare pe cantar si iti mai spun ca fructe si legume poti manca de cate ori tie foame. Nu manca mandarine si piersici ca alea ingrasa. Eu am tinut cura aceasta vara si mi-a fost oarecum usor, in privinta legumelor si a fructelor.
Mai trebuie sa mentionez ca, supa are la baza ceapa verde si varza. dar sa stii ca a fost chiar buna. eu faceam zilnic pentru ca manca si familia din ea, si nu pentru cura de slabire ci pentru ca era buna laughing)
BAfta si sper ca nu te-am plictisit!