| laudima22 a întrebat:

Vreau sa merg la ORL sa fac niste spălături, eu nu am mai făcut până acum. Dar spălăturile cu dopurile de ceară sunt una și aceași. Ce să i zic la doctor sa îmi facă spălături sau ceruman din ăla cum se numește, nu știu exact. Că de înfundate nu simt că le am. dar aud un țiuit așa. când strâng din maxilar!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

O sa mergi la un consult si medicul o sa iti zica ce e de facut... nu inteleg de ce vrei tu asa de capul tau sa faci chestii

| sierra1 a răspuns:

Schema e că nu tu îi zici medicului ce să facă. Dacă va crede că e cazul, o face (asistenta) fără să-i spui tu

| blackann a răspuns:

Ii descrii povestea si te ajuta medicul, nu TPU ul.

| Trixt3r a răspuns:

Mergi la mediul de familie si ii ceri o trimitere pentru un specialist la ORL, apoi specialistul de la ORL o sa-ti spuna ce trebuie facut, nu ii poti spune tu lui ce sa faca ca si cand ai da o comanda la Mc.