| anams a întrebat:

Vreau sa-mi fac operatie de schimbare a sexului mai exact sa-mi transform corpul de femeie in unul de barbat.Am inteles ca in Romania acest tip de operatie si interventie chirugicala este gratuit pentru pacient iar costurile sunt suportate de CNAS.
Aveti idee unde m-as putea interesa de toate acestea si ce trebuie facut pentru a realiza acest lucru? Vreau sa-mi schimb si numele dar nu stiu cum si ce trebuie facut. Va rog daca ati putea ajuta cu niste informatii.Care sunt toate demersurile care trebuiesc facute pentru a realiza toate cele necesare.Va raman indatorat! Va multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| Hirako a răspuns:

Adica costurile pentru nebuni ca tine sa fie suportate din salariul meu? Asta e revoltator...

| OanaVlad a răspuns:

Daca Dumnezeu ti-a dat corp de fata lasa-l asa! Acum sunt tot felul de nebuni in Romania care fac operatii estetice. Nu fii unul dintre ei!

| aumih16 a răspuns:

Cum baietii isi doresc sa fie fete asa si fetele isi doresc sa devina baietii e tipic

| rutanklan a răspuns:

Two words... if you can't *** yourself as a woman, there's even less chance as a dude. So get lost.

| frikk a răspuns:

Ramai cum estiwinking si sper ca o sa-ti vina mintea la locul ei (adic la cap) NU TE SCHIMBA. o seara placutawinking

| NonEinstein a răspuns:

E puţin mai complicat, pentru schimbare de nume trebuie sa mergi la primarie, să faci o cerere care o sa dureze ceva timp 1 luna de regula, da aşa este costurile sunt suportate de CNAS, succes! Ea a ne.a intrebat pe noi pentru ca vrea o rezolvare, nu sfaturi.

| numaiuna a răspuns:

Ai sa fi pedepsita de Dumnezeu daca faci un asa lucru ingrozitor!
Stai asa cum esti ca esti bine! Dumnezeu te vrea fata, nu baiat!

| Oanaysia a răspuns:

Ar trebui sa te bucuri de viata si sanatatea pe care o ai, s-ar putea operatie sa fie un esec, iar dupa iti va parea rau.Dar daca aceasta este dorinta ta indeplinesteti-o dar ai grija sa nu regreti mai tarziu

| Okap a răspuns:

Nu te inteleg...

| Vladu_Alex_1998 a răspuns:

Scuza-ma ca iti spun asta dar daca iti faci acea operatie e ca si cum iti vinzi trupul diavolului, eu sincer ti-as recomanda sa nu faci aceea operatie big grin, dar treaba ta faci cum vrei.Pa :*!