| Clamidia a întrebat:

Vreau sa slabesc 10 kg, fac 14 ani si am 62 de kg.
Ce sa fac sa slabesc? As vrea sa merg la sala dar nu am cu cine si nici la un sport nu pot sa merg, nu imi plac fructele, maxim 2-3 fructe si legumele le urasc. Nu imi place carnea fiarta.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Andreeush a răspuns:

Pai daca nu faci sport sau sa mergi la sala + o dieta mai sanatoasa alt mod de a slabi nu stiu. Poti sa apelezi la un nutritionist. El o sa iti dea mai multe indicatii.
Fii mai atenta la ceea ce mananci si fa mult sport.