| RAY a întrebat:

CARDIO SI CULTURISM IN ACELAS TIMP?
Buna, as vrea niste explicati stiintifice va rog am 1, 70 si 77 de kg am burtica vreau sa slabesc, am citit articolu asta http://www.scientia.ro/......inala.html
intrebarea mea in acelasi timp sa fac cardio si culturism sau la o diferenta de timp? am inceput prin a merge 12 km, am si o problema la inima ce nu imi permite sa fac efort maxim, am descarcat niste programe de fitness gen Insanity MAX 30 si body beast, gantere 5kg,am citit ca intr-un studiu s-a dovedit ca si greutatile mici fac muschi prin repetiti,de mancat nu stiu,sunt atatea articole,am renuntat la zahar,carnea ingrasa? fructele? legumele? ce sa manc dimineata, dupa masa, seara?

1 răspuns:
| pulx a răspuns:

Du-te la sala si ia-ti un antrenor! Spune-i problemele si el te va ajuta! Pe mine m-a ajutat foarte mult antrenorul meu big grin
Mi-a spus si de alimentatie si de exercitii!