| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa slabesc cat se poate de repede in jur de 15 kg, va rooog ajutati-ma! nu ma luati cu nu e sanatos stiu dar nu ma intereseaza! va rog ajutati-ma

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Tot nesănătos este să iei și mult peste greutatea normală.
Elimină grăsimile, dulciurile, sarea, băuturile acidulate și practică un sport, trebuie să arzi cloriile pentru a produce slăbirea.
Este timpul să înveți să mănânci. Exclus înfometarea.
http://calorii.oneden.com/
Succes.
Pa, pa.

| ingerdraq a răspuns:

Du-te la sala, imbraca-te mai gros si pune-te pe banda si alearga.

| Iustiina a răspuns:

Http://www.telestarshop.ro/product.php?id_product=171
Alcachofa de Laon! Sau orice ceai de slabit, bea cat mai des!
DAR NU ESTE DELOC SANATOS!

| MyKatya a răspuns:

Iti pot spune ce foloseste mama mea;)
Dar inainte de toate TE AVERTIZEZ! Trebuie sa te ti de regim strict cum iti scriu aici! (macar2-3 saptamani, sa vezi rezultate)

Masa- trebuie sa iei neaparat micul dejun :) Deci, pe asta niciodata sa nu-l sari;) Mananca cereale, lapte, oua(fierte, nu ochiuri), legume, fructe (poti face o salata :) )
Pranz- Ciorba, piure( conditia este ca mancarea sa fie gatita, dar nu in ulei! )
Cina- la fel ca micul dejun si pranz
Gustari- Fructe si sandwichuri naturale(vegetale, paine neagra, putin salam, etc )

SPORT: mama face sport
-dimineata 10 minute
-in timpul ei liber (dupamiaza si duminica) cate 2-3 ore de sport

Vara face alergari dimineata :) dar acum nu iti recomand, pentru ca vezi cum este vremea afara

Iti mai recomand sa iti iei suplimente alimentare (vit. A, C, D, Ca, Mg, etc )
Fa cat de mult sport poti face si mananca un baton de ciocolata o data la 3-4 zile (daca ai un examen ceva, sa iei suplimente de Omega3 si Omega 6 )

Funda?

A, da! Inainte, fa-ti test aici
http://calculator-greutate-ideala.host22.com/
Aici ai un calculator care calculeaza caloriile la masa;) http://www.bonduelle.ro/calculatorul-caloriilor-calculeza

Papa, si sper ca ti-am fost de folos :x :*