| anonim_4396 a întrebat:

Am 15 ani si am 1.68 si 60 de kg cea ce nu este tocmai bine (dupa parerea mea) si as vrea sa slabesc. Stiu ca repede nu este sanatos si nici nu vreau repede insa cam in 2 luni, cel mult 2 luni jumate sa slabesc cam 6/7 kg.
Va rog ajutati-ma

8 răspunsuri:
| Tacii a răspuns:

Iti pot da eu un sfat...In fiecare dimineata sa alergi(doar cand se poate)la pranz sa mananci salate, fructe(fara:banane, ele ingrasa)iar cina sa nu existe in meniul tau zilnic. sportul este baza...pentru a slabi nu inseamna sa te abtii de la a manca, ci de a face sport.Cu placere

| LifeInColors a răspuns:

In fiecare seara sa faci intre 50-100 abdomene, 50-100 genoflexiuni. Fara mancare dupa ora 18, fara dulciuri, fara grasimi, fara sucuri, de preferabil apa plata. Si daca ai timp ai putea sa mergi la alergat. In maxim 2 luni iti arantez eu ca vei arata diferit. Apropo, incearca sa faci in fiecare seara din ce in ce mai multe abdomene si genoflexiuni si sa nu bei nimic dupa. Mult succes:*funda?

| AndreiZz a răspuns:

Mergi la alergat. Putin fitness daca e nevoie.

| DeniSse_2253 a răspuns:

Nu incerca sa mori de foame.fa plimbari cu rolele sau bicicleta daca nu ai alergari impreuna cu o prietena care te cronometreaza... dimineata, seara cand poti.sa sti ca genoflexiunile ajuta mult. In legatura cu mancarea : incearca sa inlocuiesti mancarea grasa cu legume si fructe. pupici si succes la slabit:*:*:*!

| dannyfiba a răspuns:

Lol karmenyta daca te uiti pe acest site mai toti adolescenti mai ales fetele vor sa slabeasca recomandarea mea este ca sa faci sport si sa nu mai mancati toate tampenile mai ales dulcuri cipsuri etc daca vrei ceva exerciti care le poti face si acasa iti pot explica eu si arata ceva exerciti uite id meu dany_dany_fiba (id il puteti la toti care vor ceva sfaturi dar fara glume de prost gust)

| BlackAngel_4987 a răspuns:

Fa vreo 20 de cenoflexiuni seara inainte de culcare
dupa ora 6 incearca sa nu mai mananci
ciocolata sa ti se cam taie din alimentatie
si cat mai multa miscare pe jos, cel putin o ora de zi, chiar daca te plimbi intr'un parc sau cevabig grin.
crede-ma ca mergewinking

| lidia_4249 a răspuns:

Va trebui sa maninci fructe si legume, sa nu maninci gras si sa maninci fara piine.

| Byancky a răspuns:

Abdomene,nu manca dupa ora 6 si multa miscare... sper sa te ajutewinking