| RozyRozyRozy a întrebat:

Am o mare problema. Sunt in clasa a 6-a, am 1. 63cm si deja am 64 de kg crying crying. Ce pot sa fac sa slabesc? Am renuntat la paine, dar la dulciuri imi e pofta aproape mereu, incerc sa ma abtin dar nu prea pot.
Ce pot sa fac sa nu mai mananc asa de mult, si sa slabesc..as vrea sa ajung la 53 de kilograme. big grin Va rog.

Răspuns Câştigător
| Litovoi a răspuns:

Pai ca sa slabesti trebuie in primul rand mult sport. Apoi ar trebui sa mananci salate, fructe, legume.Bea apa cel putin 2l pe zi.La sport ai putea sa-ti iei o coarda si sa sari, sa fugi, si fa multe exercitii fizice cel putin 30 min pe zi. Sper ca te-am ajutat!

13 răspunsuri:
| qLoveSmileღ a răspuns:

Am o prietena care ea a slabit 5kg in 5 zile cu aceasta dieta:

Ziua 1 = Mananci doar legume
Ziua 2 = Mananci doar fructe
Ziua 3 = Mananci fructe si legume
Ziua 4 = Mananci salata de legume
Ziua 5 = Mananci doar mere.

+ 600 abdomene zilnic ( ma rog, atatea facea ea ) tu faci cat poti, dar nu mai putin de 100-150. Si trebuie sa bei multa apa. Tine aceasta dieta repetata, timp de 2saptamani si o sa vezi rezultatele.
Bafta! :*

Răspuns utilizator avertizat
| Adryanna2000 a răspuns:

Si eu tot in clasa 6 sunt numai ca am 32kg si 1.43m.Cred ca tu esti ok pentru inaltimea ta.

| RozyRozyRozy explică (pentru Adryanna2000):

La sfarsitul semestrului 2 aveam doar 56 cred ca atunci era okey.dar eu am vazut fete de varsta mea mai inalte decat mine si aveam cred ca 40 si ceva de kg crying

| anonim_4396 a răspuns (pentru Adryanna2000):

Uite ca eu sunt a 5-a si am 1.68-50kg.NO OFFENSE!

| Adryanna2000 a răspuns (pentru anonim_4396):

Raspunsul asta nu e pentru mine ci pentru RozyRozyRozy

| anonim_4396 a răspuns (pentru Adryanna2000):

Stiu,mi-am dat seama.Scuza-ma!

| Koalass a răspuns:

Sa faci sport si sa mananci dulciuri foarte putine sau mananci nu stiu 50-100 de grame pe zi..atat

| dany2696 a răspuns:

Pai nu trebuie sa mai mananci dupa ora 18, sa faci cat mai mult sport si sa ai un ritm de viata sanatos, sa mananci echilibrat, si ai putea vizita un nutritionist el iti poate da un regim... funda

| Mirunika123 a răspuns:

Poti sa tii o dieta. Sa faci sport cel putin 2 ori pe zi, si daca faci asta vei slabi un kilogram.
Dieta: poti sa mananci doar iaurturi cu 0% grasimi, peste, carne facuta PE GRATAR sau FIARTA. Peste 10 zile poti manca si fructe.
Sper ca te-am ajutat! happy

| Vocaloid a răspuns:

Mai sa stii ca ineori oasele sunt tare grele si atunci ai mai mult.Dar daca vrei sa slabesti pot sa iti dau eu un regim:
Dimineata:iaurt sau lapte cu cereale
La 10:un fruct
la pranz preferabil la 12-01:O supa de legume si fara paine sau smantana, legume si carne fiarta
la 16:Ce va dulce dar nu mult
la 18:e masa de seara si manaci o salata si ca desert un fruc
NU BEA MULTE SUCURI CU ACID CA ASTE DEOBICEI INGRASA!
Bafta cin pumniwinking happy big grin

| Cornelus06 a răspuns:

Mai fa si tu sex nu ai auzit de asta vezi cerpd o sa slabesti

| Roibu_Raluca_1993 a răspuns:

Sa stai mai putin pe net si sa iesi afara cu copii ca tine...