| deeadedea2 a întrebat:

Cum scap de "burtica" nu sunt grasa am doar burtica si ma complexez mereu am 14 ani si in vara o sa am banchetul de sfarsit de clasa a 8a si vreau sa fie perfect sa arat bine nu vreau diete vreau exercitii utile fac deja 200 de abdomene in fiecare seara dar nu e de ajuns ceva sfaturi? va rog dau funda!

Răspuns Câştigător
| Găbițaaa a răspuns:

Eu am 16 ani și aveam înainte aceleași probleeme ca tine:*. Sfatul meu este să faci în continuare abdomene, nu strica niciodata un exercițiu in plus:d. Dimineața sa mananci cat sa te saturi, la șscoală chestii ușoare..fructe de exemplu. și când vii seara tot ceva ușor. până la urmă ești copil, nu rebuie să te infometezihappy. ești in creștere și e ff important ca organismul tau să aibă proteine, vitamine și tot ce ii trebuie lui. Poții să mănânci dulciuri foarte rar. cam de două ori pe săptămână. astea te ingrașă! nu mțncarea:*. Și până la urmă stai liniștităă. Toate suntem frumoasee așa cum ne-a lăsat Dumnezeu. Fundiță?

2 răspunsuri:
| TheAce a răspuns:

Exercitiile fizice de genul abdomenelor nu dau rezultate daca nu sunt dublate de o alimentatie corecta. De ce? E simplu. Pentru ca ele au darul de a ''sculpta'' muschii, nu de a arde grasimile. Ori daca muschii sunt ascunsi dupa un strat de tesut adipos atunci rezultatele nu se vor vedea. Trebuie sa optezi pentru o alimentatie echilibrata ( supe/ciorbe zilnic, cat mai multe salate, fructe, minim 2 litri de apa pe zi, minim 2 cani de ceai pe zi, carne de pui, peste si curcan, eliminarea dulciurilor si a carbohidratilor in exces, lactate consumate regulat dimineata si la pranz) pe care sa o dublezi cu exercitiile ( minim 30 de minute de msicare pe zi + abdomene, flotari, etc). Doar in acest fel vei ajunge la rezultatele dorite.

| corodidenisa a răspuns:

Pai trebuie sa mananci urmatoarele : fructe si legume, peste, pui etc. Sau poti sa faci exercitii de genul : flotarii, abdomene si multa alergare Si bea cat mai multe lichide