| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa stiu daca am luat anticonceptionale 3 ani cu una sau doua pauze, pot ramane acum gravida?
Sunt in a 3 luna de cand mi-a venit.
As putea ramane acum de exemplu?
Ca cica ar trebui sa stau 4-6 luni, si nu mai am rabdare...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| bombonikme a răspuns:

Indicat e sa astepti minim 6 luni de la intreruperea anticonceptionalelor iti spun sfatul unui medic...cica abia dupa 6 luni ovulatia revine la normal mai ales ca ai luat timp de 3 ani pastile chiar si cu pauza...multa sanatate

2 răspunsuri:
| Darry a răspuns:

Poti sa ramai fara probleme nici pentru tine, nici pentru bebe...BAFTA...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu am luat si de 3 ani de atunci ma chinui sa ramin insarcinata si nu reusesc