| valentinho a întrebat:

Vreau sa stiu si eu daca mancarea cu orez si prune uscate este indicata pentru hepatita cronica?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
soothe
| soothe a răspuns:

Mancarea la care te referi nu are contraindicatii referitoare la hepatita cronica (poate ca orezul sa fie brun, pleeeease!?).

2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Indicata nu este, dar nici contraindicata atata timp cat nu este facuta cu rantas sau ceapa prajita.

emanuellex
| emanuellex a răspuns:

Nu neaparat indicate, dar le poti consuma cu o singura conditie: sa nu fie si afumate si sa le consumi in cantitati totusi moderate. Acceseaza link-ul:
http://www.editiaspeciala.com/......cate-55230