| NYØ2002 a întrebat:

Vreau sa vă intreb o chestie!
Eu nu beau bauturi alcolice si cafea,am renunta din august sa mai beau cola si pepsi! Am inceput sa nu mai beau sucuri prea des, doar asa mai rar, ocazional! Apropo nici nu prea muncesc (nu prea am fost învățat cu munca).Eu dacă nu fac aceste lucruri o sa ma ajute pe viitor? Adică să fiu mai tânăr, mai frumos?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
22 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Hai sa facem evaluarea: ai 18 ani, esti un baiat micut de statura (1.68m), creol la piele, par negru si sculat, fara prea multa carte, cam puturos, nu stii sa faci de nici unele si nici nu-ti place munca fizica, nu ai masina si nici bani...
Asadar, cine crezi tu, ca te va lua, doar sa te puna in glastra? laughing

| sierra1 a răspuns:

"Adică să fiu mai tânăr, mai frumos?"

foarte corect: pe măsură ce trece timpul vei fi din ce in ce mai frumos (stii vorba aia: oglindă-oglinjoară, cine-i cel mai frumos din țară?)

| NYØ2002 explică (pentru sierra1):

Eu nici măcar nu am cosuri! Mi-ai văzut pagina de insta?

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru NYØ2002):

Nici eu nu am avut probleme cu cosurile, si totusi nu am devenit narcisist.
Pagina aia nu e mare branza, ai poze plictisitoare, in care se observa ca nu prea iti ocupi timpul cu nimic.

| NYØ2002 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Eu imi ocup timpul liber cu sportul, citesc o carte! Acum stii cum e asa naspa cu carantina asta! Faza e ca nici nu prea am prieteni in orasul meu.Am unul plecat in Italia, altul nu prea are chef să iasă, unu m-a tradat, mai am si eu la scoala dar ei sunt de la date! Eu mai am cativa prieteni de scoala de vara(tabara, teologie si sport)

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Important e sa te ocupi cu ceva real si de care sa fii mandru, altfel te strici la cap.
Oricine se strica la cap daca nu are parte de munca din care ies beneficii, viata sociala si un pic de interactiune cu sexul opus.
Iar cand stii ca esti trantor si pierzi vremea de pomana, faci umbra pamantului degeaba, etc, devii complexat si in societate.
Cunosc doi baieti ajunsi la varsta de barbati, care au ratat dpdv profesional sau social, si sunt pe zi ce trece, tot mai ciudati si prosti. Amandoi sunt si grasi, dar asta nu e o regula. La majoritatea apare tendinta de ingrasare cand ne oprim din crestere, dar aspectul fizic depinde totusi de mai multe lucruri.
Daca vrei sa fii tanar mereu, fa sala si evita in continuare alimentatia proasta.

| NYØ2002 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Am facut sală dar m-am lasat! Eu acum fac acasă! Flotari, ridicarea la haltera cu 2 maini(18 kg).

| GabiDumitrescu a răspuns:

Foarte bine! Rau nu are cum sa iti faca...winking

| Wr3nch a răspuns:

Te asigur ca nu te ia nevasta sa te tina oricat de frumos ai fi. Doar daca nu gasesti una de doua ori mai in varsta sa iti fie sugargranny laughing)

| NYØ2002 explică (pentru Wr3nch):

Hahaha ce amuzant esti?

| Wr3nch a răspuns (pentru NYØ2002):

Ca sa iti raspund la intrebare abtinerea de la alcool si sucuri ajuta, de la cafea nu e cine stie ce. Dar daca nu faci efort fizic (nu ai zis daca faci sport) ai sanse sa iei in greutate si sa nu mai fi frumos.

| NYØ2002 explică (pentru Wr3nch):

Fac flotări! Am pieptul putin facut dar nu am patratele(am abdomen plat, nu imi trebuie patratele)
Daca vrei sa ma vezi pă insta!:nyoentox2002

| johnnny123 a răspuns:

Da, mai ales daca nu muncesti. Dupa 30 de ani de stat degeaba vei arata ca Brad Pitt.

| gabicoo a răspuns:

Ești din Țăndărei?

| NYØ2002 explică (pentru gabicoo):

Nu,,eu sunt din Orasul Husi, jud Vaslui(aproape de prut)

| gabicoo a răspuns (pentru NYØ2002):

Bine!
Atunci vezi link-ul din răspunsul pentru Johnny 123. Are legătură cu Vasluiul!

| NYØ2002 explică (pentru gabicoo):

Nu imi pasă

| anșa a răspuns:

Dacă vrei să renunți la suc o faci calumea nu ocazional. Eu am renunțat de tot dar dacă renunți la suc nu te faci făt frumos poți preveni anumite boli, econimisești bani, și acneea. Dacă vrei să renunți la suc poți face cum am făcut eu bea cel mai ieftin suc sau apă cu zahar o singura data iar de fiecare dată când vezi un suc asociază cu gustul acela. Sper că te am ajuat mie mi se face greată când mă gândesc la ele sau le văd iar ceaiul și ciovolata calda sunt mai bune ca un pahar de diabet zaharat

| NYØ2002 explică (pentru anșa):

Daca inviti o fata in oras la un suc la ceva? ce faci? s-au la o prajitură!

| anșa a răspuns (pentru NYØ2002):

Te scuzi că nu poți să îl bei wtf marea gândire. Nu știu dacă înviți pe cineva o înviți la o prăjitură sau la o masă nu la un suc la 2-5 lei. Și mi se pare că e ceva de admirat să vezi pe cineva care nu bea acidulat sau altceva. Tu ai prefera să săruți o fată care mănâncă pizaa și bea numai cola? Ideea e că dacă faci un pas pentru sănătatea ta îl faci cu câteva riscuri dacă nu ți-l asumi nu îl mai fă. Poți comanda și altceva de un pahar de cola sau fanta.

| NYØ2002 explică (pentru anșa):

Pai daca ies cu o fata in oras, o invit la o prajitura si un suc!