| Impresiicapedorobanti a întrebat:

vreau sa tin cura de slabire, sa dau jos putin din kilograme, grasimi etc. Am nevoie de o o cura de slabire. ce sa mananc de luni pana duminica... si as vrea sa primesc o dieta care o fost folosita de voi si o dat roade. Astept diete cat mai bune. Accept si pe cele "foarte severe". Multumesc

Răspuns Câştigător
| Dianananahalfpastee a răspuns:

Luni mananca legume si fructe, la intervale de 3-4 ore
Marti mananca cereale si lactate, la intervale de 4-5 ore
Miercuri mananca un ou fiert si salate
Si faci pauza o zi in care mananci ce vrei...
Dupa care o iei de la capat.
Bine ar fi sa faci si sport, pentru ca daca nu risti sa ti se adune pielea... Alergatul este foarte bun...insa nu te forta! Sau daca poti, inotul mai e un sport perfect, deoarece ti se incordeaza toti muschii.
Bafta!
Funda? puppy dog eyes

| Cosmin86 a răspuns (pentru Dianananahalfpastee):

Doar fructe si legume o zi e destul de nesanatos, sau doar salate. O sa ai un deficit grav de proteine si minerale.

De unde ai invatat un regim asa aiurea?

3 răspunsuri:
| AnicaiAlin a răspuns:

Du-te la un nutritionist. Curele de slabire nu se tin numai asa dupa ureche. Trebuie sa mergi la un consult ca sa vezi exact ce trebuie sa dai jos, ce trebuie sa tonifici si de abia atunci cand nutritionistul stabileste exact regimul alimentar sa te ti de el.

| aliiluvyou a răspuns:

Eu am ţinut un regim, dar numai o săptămână şi totuşi a dat ceva roade.Este cu supă de roşii. Uite:
Luni- Supă[mai multe boluri,la discreţie],fructe,salată de fructe si suc de fructe.
Marţi-Supă,legume,ceaiuri,cafele.
Miercuri-Supă,legume şi fructe,în afară de banane şi cartofi,suc de fructe,ceaiuri.
Joi-Supă,câteva banane şi iaurt degresat,cât de mult poţi.
Vineri-Supă,piept de pui la grătar,azi nu mai ai voie legume sau fructe.
Sâmbătă-Supă, peşte la grătar.
Duminică-Supă, şi la alegere una dintre 'reţetele' de zilele trecute.
Carnea de pui de vineri poate fi înlocuită cu cea de peşte.
Dacă te abţii de la orice altceva şi ţi dieta exact cum scrie mai sus vei pierde câteva kg. bune.Dar, dacă tu eşti în poza de la avatar nu mi se pare că ai nevoie, dar în fine..cum crezi:*
Baftă!