| anonim_4396 a întrebat:

Vreau si eu niste remedii pentru durerea de rinichi cauzata de infectie.
Iau antibiotic dar se ia dimineata si seara si vreau sa ameliorez durerile cu ceva natural daca se poate.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mergi la medic nu lua asa de capul tau antibiotic, esti fată sau baiat ce varsta ai.

| RxTx a răspuns:

Mai baga și niște urinal activ uracut chestii din astea cu Albastru de metilen

Albastru de metilen repara rinichii dezinfectează pe acolo curata
Se găsesc la farmacie

(Dar eu puneam într-o sticlă de 2 litri de bere 8 picături cu pipeta de albastru de metilen
Și beam sticlă aia in decurs de 24 ore. Și berea multa curăță nisipul de la rinichi)

| RxTx a răspuns (pentru RxTx):

Am avut nisip la rinichi și am fost la radiografie am fost la medic și mi-a spus sa beau in fiecare zi 5 litri de bere dar nu toți o dată ci in decurs de 24 ore.
Timp de 5 zile
Și mi-a dat și concediu medical că să pot să beau bere liniștit.
Și peste 5 zile de 5 litri de bere / zi dar nu toți o dată ci așa puțin câte puțin
Plus capsulele acelea uractiv urinal activ
Sam scăpat de junghiuri înțepături și dureri la rinichi

Am uitat sa spun trebuie făcută mișcare chiar daca doare că mișcarea cu berea ajuta rinichiul sa elimine nisipul pietricelele
Așa doar antibioticul repara acolo unde a zgâriat piatra dar dacă piatra aia se mișcă din nou o să zgârie din nou

Așa că trebuie forțată să iasă afară
Așa că ia o bicicletă baga 5 litri de bere /zi
Pune în fiecare sticlă de bere 8 picături de albastru de metilen sau cumpărați de la farmacie uractiv
Urinal activ.

Sau la unele farmacii cu laborator propriu se găsesc capsule cu albastru de metilen

Și gata mișcare și bere bere și mișcare

| 120bulevard a răspuns:

Ia bea tu un ceai de sunatoare si vezi-ti de treaba, nu te lua dupa astia

| Alexiavln2 a răspuns:

Muscare? Intelesesem ca trebuie sa te relaxezi

| RxTx a răspuns (pentru Alexiavln2):

Https://uroclinic-craiova.ro/litotritia-extracorporeala-eswl/
Relaxare daca vrei să rămână piatra in tine nisipul acolo la locul lui și doar sa se vindece pereții zgâriați

Dar dacă chiar vrei sa scapi exista ultrasunete
Niste aparate care fac un sunet o lovitură extraordinar de puternică cu sunet
Care sparge dărâmă castelele de nisip din rinichi
Care sfărâmă pietrele totul se bazează pe mișcare pe vibrație
Exact asta poți să îți faci singur niste mișcare care chiar daca zgârie doare rău va mișca pietrele alea daca sunt mici vine valul și ia calul
Vine berea și le antrenează le constrânge sa se miste plus mișcarea pe care le-o dai tu plus berea care le arata direcția poate de hotărăsc să plece de acolo.

Dar dacă vrei să nu te mai doare azi
Pune comprese calde stai trândăvește se repara locul zgâriat și mâine când o să sari de pe o bordura de pe un scaun o sa se miste din nou iar te zgârie

Sau mergi la spital că au prin București acel aparat cu ultrasunete care elimina pietrele de la rinichi

Adică care îți dă niste pumni in rinichi dar așa la modul elevat cu ajutorul sunetelor dar până la urmă tot niste pumni zdraveni in rinichi îți dă că să se facă pietrele alea praf dar cu mănuși vezi doamne cu ultrasunete
Și direcționate special cu mare arta la lovească doar piatra respectivă

https://uroclinic-craiova.ro/litotritia-extracorporeala-eswl/