| beneamin a întrebat:

YSalut maine trebuie sa merg la dentist pentru a rezolva o plomba interdentara si imi este putin teama imi puteti da va rog niste sfaturi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| presus a răspuns:

Salut. Nu are de ce sa iti fie teama la dentist, el stie ce e mai bine pentru tine, nu a obtinut o diploma si studii superioare pe degeaba. Plus de ce ti-am spus... tehnica a evoluat, n-o sa te chinuie deloc. Mai rau doare maseaua bolnava decat ce iti face dentistul acolo. Numai bine!

1 răspuns:
| KatherineTaylor70 a răspuns:

Nu-ți fie frică, durerea e temporară dar trece după asta.