| catalinaaaaaaa21 a întrebat:

Ziceti-mi si mie niste produse pentru acnee, care sa fie bune :*.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Zineryt

| Holy2010 a răspuns:

PanOxyl acne gel 10% e singurul care a mers la mine. L-am luat de pe olx

| YONTU a răspuns:

Sunt un nr de cauze individuale sau in cel mai des (si rau) caz..combinate care iti "asigura" acneea:
1. Hormonii - responsabili cu secretia de sebum excesiva, care daca il cureti prea agresiv si prea des, glandele vor secreta si mai mult...
2. Mostenire genetica - bunicii in primul rand si dupa parintii...a 3 generatie sau ceva de genu...
3. Stilul de viata, factori cumulati- ((lipsa) ore(lor) de somn-pielea, organismul are nevoie de ore de recuperare, fumatul- chiar dauneaza circulatiei sanguine prin privarea de O2 a celulelor, alcoolul - deshidrateaza enorm!
Foloseste o crema pentru fata ta pe care o gasesti la farmacia veterinara. Se numeste MIBAZON! E o crema foarte buna si trateaza cosurile! NU FAC MISTO! Du-te la farmacia veterinara si cumpara-ti un tub! E maxim 3 lei! Da un serach pe google daca nu ma crezi!
Funda?big grin

| catalinaaaaaaa21 explică (pentru YONTU):

Imi daduse cineva mibazon sa incerc, a mers dar dupa mi-au reaparut(chiar daca ma dadeam in continuare) si acum tenul s-a obisnuit cu crema sad