| anonim_4396 a întrebat:

Hei happy

Ce produse bune pentru acnee ati folosit si v-au placut?

funda :d

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Zinerit folosisem pentru spate pentru ca am parul lung deci risc crescut si mediu prielnic pentru cosuri. Imi trecusera cu Zinerit, dar dupa o luna imi aparuse iar si mult mai multe love struck!
Zinerytul este o adevarata porcarie si nu inteleg de ce o recomanda dermatologii. Eu cand ma gandesc la dermatolog ma gandesc ca are si o cultura despre ingrediente si face o analiza chimica inainte sa recomande x si y.
Deci prin urmare nu-ti recomand Zineryt pentru ca are alcool in cantitati mari ( alcoolul este iritant ) si cosurile trec iar tenul ramane extrem de uscat si se descumeaza iar dupa ceva timp tenul intelege ca trebuie sa produca mai mult sebum decat produce natural din cauza uscarii exagerate. O porcarie ce sa mai zic.

Trecand la subiect, eu folosesc cu placere Ivatherm Akne Syt si sunt multumita de ea, imi trec cosurile rapid si nu imi usuca tenul in ultimul hal ca la Zineryt ca sa am cojite peste cojite.

| Iky a răspuns (pentru anonim_4396):

unde pot gasi aceasta solutie sau crema ce este? si la ce pret? te rog frumos

| anonim_4396 explică (pentru Iky):

La farmacie, am dat cam 40 de lei pe ea sau 42.
Si poti sa iti cureti tenul de praf cu lotiunea micelara ivatherm, sunt uneori promotii de genul 1 + 1 gratis in varianta de 100ml parca, asta se intampla mai des la sensiblu parca.

11 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Zineryt

| Emmeii a răspuns:

Bunăă.

Eu am folosit și folosesc Zynerit.
E foarte bun și puternic, și te scapă de coșuri.
Sper să te ajute!

O zi bună!

| Iky a răspuns (pentru Emmeii):

Asa si eu folosesc Zynerit dar nu pot spune ca este foarte bun.
Adevarat mi-au disparut din cosuri dar nu toate in special punctele negre si nu imi place pentru ca usuca piele.La tine cum actioneaza?

| Emmeii a răspuns (pentru Iky):

Eu mă dau cu zynerit pe coșuri și las peste noapte. Și a doua zi, nu mai sunt.
Mai sunt doar cele roșii și mari.
Pentru mine, funcționează destul de bine.

| măcheamăăăî a răspuns:

Niciunul nu a fost bun in cazul meu, dar niciunul.De la creme recomandate de n dermatologi pana la masti naturale si alte chestii. Acum iau SOTRET (la recomandarea medicului)si sper sa mearga.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Gerovital are o gama dedicata. Eu am folosit crema batonul antiimperfectiuni si crema sebo-reglatoare.

| InnaBotezatu a răspuns:

Hey. Iti recomand Istorexin, Zineryt sau Skinorenwinking pa-pa:*

| onuttass11 a răspuns:

Produsele de la gerovital.Sau e vorba de o solutie numita Levomecitina, aceasta se gaseste in sticlute mici. Funda?big grin