| elcosmin a întrebat:

Are cineva probleme cu matreata? Sau va miroase incaltamintea si nu stiti cum sa scapati de miros? Va dau niste sfaturi, pentru a scapa de aceste probleme. Multi ani de zile m-am chinuit cu matreata, am incercat tratamente peste tratamente, insa doar 3 s-au dovedit a fi utile: lamaia, bicarbonatul de sodiu si sulful. Cat despre mirosul neplăcut al incaltarilor, spalati bine incaltamintea in apa cu lamaie, inclusiv talpica (la adidasi noi purtati maxim de 3-4 ori funcționează sigur). Urmatoare data cand veti mai spala adidasii cu lamaie este cand va achizitionati o noua pereche. Nu a fost o intrebare, simteam nevoia sa scriu asta undeva si nu aveam unde. Sa-mi spuneti in comentarii daca v-au fost de folos!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| zăGhost a răspuns:

Ce dragut.