| AnneyMNA a întrebat:

Ajutor. Am o pisica si un motan, ambii de 4 luni, crescuti împreună. Pisicuta e in calduri, nu stiu ce sa ii fac, iar motanul nu pare. Problema e faptul ca l am mai vazut peste ea, si nu stiu daca se imperecheaza. Vreau sa îmi dati niste sfaturi va rog, poate ramane gravidă la vârsta asa frageda, e periculos, o pot steriliza acum, trebuie sa ii separ? Am nevoie urgentă de sfaturi, nu vreau ca pisicuta sa pățească ceva. Ajutați ma, va rog.

4 răspunsuri:
| NoneOfUrBusiness a răspuns:

La femele trebuie sterilizata dupa 6 luni, la masculi dupa un an(desi eu nu am stiut asta si l-am sterilizat pe al meu la7 luni). Daca ai 2 camere zic sa incerci sa-i tii separat si cand ii lasi sa se joace sa ii tii un pic sub supraveghere. Mai mult nu stiu sa te sfatuiesc.

| AnneyMNA explică (pentru NoneOfUrBusiness):

Multumesc de raspuns

| Malia00 a răspuns:

Mult mai bine mergi si intreaba un doctor veterinar, la pisici se dau pastilute in functie de greutate, varsta atunci cand sunt in calduri.