| Alexxa10 a întrebat:

Help! Pisica in calduri!
1) Nu vreau nepoti, deci nu o voi da la motan ca sa ma trezesc cu pui! no talking
2) Are doar 5 luni, nu o pot castra!
Am nevoi de alte idei, ajutati-ma! ~x(
Si va rog, decat sa imi dati un raspuns jignitor, mai bine va abtineti! Va multumesc frumos!

10 răspunsuri:
| katy a răspuns:

Cumpara-i anticonceptionale de la farmacia veterinara, arata ca niste cuburi de zahar, le pisezi si i le dai pe gat dar intrebi farmacista cat sa-i dai si la cat timp

| Leocerba a răspuns:

Daca nu vrei pui, nu exista decat 1)sterilizarea, 2)tratamentul hormonal, 3)rabdarea si abstinenta.

| Alexxa10 explică (pentru Leocerba):

Multumesc frumos, de tratamentul hormonal nu aflasem inca! banuiesc ca gasesc acest tratament la medicul veterinar! Si rabdare am, doar ca imi este foarte mila de ea, cand vad ca nu are stare. Multumesc mult!

| Leocerba a răspuns:

Tratamentul hormonal pentru animalele aflate in calduri opreste manifestarile propriu-zise dar, pentru ca e vorba despre o "bomba cu hormoni", medicamentele respective sunt cu 2 taisuri. Adica intrerup caldurile dar luate de mai multe ori( si o pisica nesterilizata poate intra chiar si la cateva saptamani din nou in calduri)pot intrerupe si sanatatea. Tratamentul hormonal seamana cumva cu pilula de a 2-a zi, prin efectele devastatoare in timp.
De aia, rupe mâța-n doua( asa-i vorba laughing ) si du pisica la sterilizat cu prima ocazie. Ai sa iesi mai ieftin, in timp, decat cu tratament medicamentos de fiecare data.

| William a răspuns:

O tii intr-o cusca http://www.allcrusades.com/......_05_PC.jpg pana ii trece.

| ombladon a răspuns:

Sa poarte niste prezervative la ea

| Alexxa10 explică (pentru ombladon):

Esti foarte mandru de raspunsul tau nu?happy Mai bine iti pastrai parerea doar pentru tine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu prima data am crezut ca tu ești în călduri laughing

Lasă pisica are și ia nevoile ei( Cum le ai și tu )

| Sara67 a răspuns:

Mergi la veterinar si spune-i problema.Stiu ca sunt niste pastile care se dau la animale cand intra in calduri

| LoveFactory a răspuns:

Du-te la o farmacie veterinara. exista niste pastile pe care i le dai la un anumit interval de luni ca sa nu iti faca 'nepoti"