| Henrypericolpublic a întrebat:

Am băgat o pereche de teniși la spălat pe program de o ora 20 grade celsius cu 1400 rotații pe minut, și intr-un colțișor prezintă puțin mai multa uzura decât înainte sa-i spăl. Cu ce am greșit?

4 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

1400? Pai ce mama draq, ai vrut sa ii speli sau sa ii dezmembrezi? Care e logica? Tenisii ii bagi la spalat FARA stoarcere, ca ce naiba sa storci din ei? Frate...

| laSoledad a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Auzi 1400 rpm. Tenisi! Asta face misto, ma, de userii TPU. rolling on the floor

| Catrice a răspuns (pentru laSoledad):

Mașina mea are maxim 1200 și nici la spălat normal nu folosesc atât rolling on the floor

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Catrice):

Pai da, a mea are 1000 si de regula bag la 800 maxim, cand sunt prosoape sau asternuturi. La haine normale, de obicei 400 sau 600 daca e vara. 800 doar iarna ca se usuca greu oricum...