| sweety_1169 a întrebat:

La ce program, grade si nr de rotatii pun adidasii la masina de spalat? si mai pun ceva pe langa ei un material ceva ca sa nu zdrangane? mama zice ca se strica daca ii pun asa fara nimic, mersi

6 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Eu ii pun in pantalonii de la trening, la 30 grade, 1000 rotatii, la programul 6 (am masina Indesit).

| asko a răspuns:

Daca pe eticheta scrie sa nu-i speli in masina si de cele mai multe ori asa scrie eu zic sa nu te risti

| oz a răspuns:

Eu ii spal cu mana si folosesc apa rece...de la apa fierbinte sau calda poate prinde talpa(caucuiucul) miros.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu îi pun la 30 grade cu alte haine de pe care stiu ca nu iese culoare. Sau vezi poate masina ta are program pentru incaltaminte(a mea e indesit si are asa ceva). Oricum alege cel mai scurt program cu apa la 30 grade si mai pune ceva pe acolo sa nu zdrangane. A, daca te pricepi redu si rotatiile ca sa fii sigura ca e ok. Eu pe toti îi spal la masina si nu au patit nimic, ba din contra nu mai miros happy Spor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Programul 9, 90 grade si la 9000 de rotatii pe minut... timp de 9 minute

| sweety_1169 explică:

Nu vad sa scrie ceva...sunt de la nike adidasii si am facut prostia sa-i iau albi iar de la blugi in partea de sus s-au facut ablastii...am incercat sa-i spal la mana insa nu iese