| Furnicuta000 a întrebat:

Am cumparat acum 6 ani o masina de facut paine star light. Nu am deschis-o, nu am umblat la ea, zace de atunci in cutie in magazie unde a fost cald, frig, ger etc. Ma gandeam acum sa umblu la ea sa o desfac si sa ii dau drumul sa framante ceva. Dar am o retinere. Mai e sigur sa o folosesc?

Rog bagatorii de seama care o sa vina cu intrebari de genul "de ce ai cumparat-o" sa se abtina

15 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Deci stii la ce raspunsuri te poti astepta. De obicei cand cumpar ceva il si probez imediat. in caz de sunt probleme sa pot returna ce am cumparat. Adu-o in casa daca ai avut-o in magazie, unde era rece si las-o 2-3 ore la temperatura camerei. Apoi fa-ti treaba cu ea.

| Furnicuta000 explică (pentru darrio2007):

Nu am cumparat-o cu gandul "vai ce nevoie am de masina de facut paine", ci "ia sa vad ce sa mai cumpar pe voucherul asta"

| darrio2007 a răspuns (pentru Furnicuta000):

Puteai cumpăra altceva mai folositor.

| Furnicuta000 explică (pentru darrio2007):

Si cu ce ma ajuta acest comentariu?

| darrio2007 a răspuns (pentru Furnicuta000):

La cum gandesti, cu nimic.

| Furnicuta000 explică (pentru darrio2007):

Tu esti in stare sa citesti si sa raspunzi la o intrebare? Vrei sa-ti desenez?

| darrio2007 a răspuns (pentru Furnicuta000):

Eu da.Tu?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă a stat, e ca nouă.

| mihai69 a răspuns:

E ok.

| Wr3nch a răspuns:

Da, e sigur sa o folosesti. Electronicele care nu au baterii in ele se pot utiliza dupa ani intregi, si de obicei vor merge fara probleme. In cel mai rau caz nu porneste.

| darrio2007 a răspuns (pentru Wr3nch):

Esti sigur de ce spui? Asta are motor electric, a fost tinuta in umezeala, frig. Poate face condens, iar anumite componente electronice nu rezista la umezeala sau anumite temperaturi scăzute.

| ValentinMihai78 a răspuns:

Fier vechi! Mai bine așteaptă rabla pentru electronice și dă-o la schimb.
Ținând cont de schimbările de temperatură nu se mai poate utiliza în siguranță.

| Furnicuta000 explică (pentru ValentinMihai78):

Cine accepta masina de facut paine la rabla?

| ValentinMihai78 a răspuns (pentru Furnicuta000):

O întrebare strică? Ei spun că orice aparat electrocasnic, cei de la guvernare.

| KovacsB a răspuns:

Va functiona fara probleme. Dario raspunde doar ca sa aiba cat mai multe raspunsuri.Am utilaje depozitate in curte acoperite doar cu un celofan cu motoare electrice, componente electronice etc si pornesc din prima dupa 6-7 ani.