| Henrypericolpublic a întrebat:

Am luat o masina noua de spalat.
La aceasta poti seta numarul de RPM ( numarul de rotatii pe minut cu care sunt stoarse hainele si are pana la 1600).
M-am uitat si in manual si pe etichetele hainelor si nu mentioneaza cat ar trebui.
Masina cea veche mergea automat cu 600 si ieseau cam ude.
La asta pot sa reglez din suta-n suta.
Cat ar fi ideal ca sa iasa stoarse, dar nici prea sifonate/rupte?
Cat folositi voi?

1 răspuns:
| mihai69 a răspuns:

Fiecare program de spălare are presetat un anumit număr de RPM la stoarcere. Tu poți doar să programezi o turație MAI MICĂ decât cea presetată. Verifică.