| alex495 a întrebat:

Am luat o pizza giussepe de la dr outqer. Cum o fac? Am aragaz normal si cuptor cu microunde.

Răspuns Câştigător
| SandraM a răspuns:

In general nu e bine sa bagi piinea la microunde, o transforma intr-o chestie cleioasa. Incinge cuptorul cu gaz la 220 grade (foc mare), baga pizza si lasa focul la mic. O sa iti dai seama cind e coapta - cam 15 minute, insa depinde de cuptor si de cite ingrediente mai umede are pizza.

| alex495 explică (pentru SandraM):

Cam cat timp sa tin aragazu cu flacara mare ca sa ajunga la 220 de grade?

| SandraM a răspuns (pentru alex495):

Vreo 20-25 de minute dureaza pina se incinge bine un aragaz, insa depinde de cuptor, de arzator, de presiunea gazului.

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Congelata? Bag-o la microunde.Se face mai repede.Dar posibil ca aluatul sa iasa cam tare.Citeste totusi instructiunile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Citeşte instrucţiunile.
Dai drumul la aragaz, o bagi în cuptor cam 15 minute.
Te pup!

| LauraM01 a răspuns:

DA DRUMU LA ARAGAz si baga o inauntru las-o la cuptor vreo 15 20 de minute[depinde la cate grade dai] si citeste si tu ambalaju funda?

| AuroraLaptelui a răspuns:

Citeste pe cutie!laughing)

| Rruxyy a răspuns:

Banuiesc ca la aragaz ai si cuptor trebuie sa o lasi cam 10 min in cuptor pana se rumeneste aluatul. Pofta buna

| FoCa01 a răspuns:

Simplu bagi la microunde 10-12 minute sau la cuptor normal 12-15 minute! laughingwinking