| JulyDreams a întrebat:

Am o problema cu mancatul. Nu mai am pofta de mancare. Imi e tot mai greu sa mananc, ma fortez sa mananc, pentru ca altfel slabesc si nici tranzit intestinal nu mai am. Ma chinui o ora ca sa termin masa. As putea sa stau mai multe zile fara sa mananc, dar nu vreau nici sa slabesc prea rau. Dulciuri am pofta sa mananc, dar nu pot inlocui mancarea cu dulciuri.
Nu stiu ce sa fac ca sa imi revina pofta.
Voua ce va place sa mancati? Poate imi dati idei ce sa gatesc? (sa nu fie picant si nici prajit prea mult) Multumesc.

7 răspunsuri:
| Speranta12 a răspuns:

Poate ti se face pofta vizionand cum se prepara anumite mancaruri pe Youtube. Eu asa aflu de mancaruri noi si despre metodele de preparare. Iar Youtube-ul are destule video-uri bune pe tema asta.

| Iulian101820 a răspuns:

Am avut si eu o perioada ca aceasta. Mi s-a intamplat din cauza ca nu mi-a priit la stomac si m-a tinut cam 3 zile dupa totul a revenit la normal.
Poti incepe prin a manca mancaruri mai usoare. De ex un ceai dimineata cu niste dulceata pe paine apoi la pranz niste supa legume/carne sau poti manca piept de pui fiert daca nu iti place prajit.
Mancarea mea preferata este supa.
Sper ca te-am ajutat!

| JulyDreams explică (pentru Speranta12):

E o idee buna. Mi se face pofta uneori asa, dar si lene cand ma gandesc la gatit laughing

| JulyDreams explică (pentru Iulian101820):

Mersi

| Speranta12 a răspuns (pentru JulyDreams):

Si eu laughing multa lume care comentează la video-uri cu prepararea mancarii spun ca se uita fix cand ii apuca foamea laughing si ca le e lene sa faca. Incet-incet m-am apucat si eu sa-mi prepar

| Iulian101820 a răspuns (pentru JulyDreams):

Cu placere!

| Alverto a răspuns:

Trebuie să îți faci ceva ușor, gen o ciorba de pui