| Annnonim12 a întrebat:

As vrea si eu sa imi dati o idee de mancare, chiar nu mai stiu ce sa mananc si sunt si destul de pretentios... Voua ce va place sa mancati cel mai mult? FUNDA pentru cea mai gustoasa mancare!

Răspuns Câştigător
| HelloWorld00 a răspuns:

Pentru dimineata: clatite, omleta(o multime de combinatii), vafe cu dulceata, cereale cu lapte, sucuri de fructe etc.Iti recomand sa incerci clatitele cu banane; sunt delicioase!
pentru pranz: paste carbonara sau orice fel de paste chiar si la cuptor, carne cu sosuri de legume sau legume gatite, supe cucereale pentru supa. E important pentru sanatatea ta co orice masa sa fie in sotita de o salata proaspata chiar daca ai facut legume gatite!
pentru seara: papanasi, supa scotiana, orez fiert cu ceva legume, placinta cu mere, dovleac etc Stiu ca nu are legatura cu subiectul, da e bine sa stii ca apa se bea dupa jumatate de ora dupa ce ai mancat. Succes!

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Imi plac pastele... in toate felurile

bursuc001
| bursuc001 a răspuns (pentru bursuc001):

Eu PREFER următoarele :
* la micul dejun, o omletă cu de toate ( ciupercuţe, cârnaţ, şuncă, etc. )...
* la prânz o ciorbă de perişoare cu smântână, iar felul II cartofi prăjiţi cu mici şi muştar
* la cină, un rasol de peşte ( sau peşte pane )
* iar ca desert, un Cremeş ( sau Tiramisu ).

Bine-nţeles, "asortate" cu un vinişor bun!

| angemon500 a răspuns:

Sos cu chiftelute mmmmm

| chakra8 a răspuns:

Hamburger tras in foita de aur, tartinat cu platina si uns cu sirop de jaguar din Etiopia.