| zilog a întrebat:

Am o terasa si vin pisicile sa faca pipi in florile mele de pe terasa si pe terasa sa isi insemneze teritoriul.
Ma streseaza mirosul.
CE REZOLVARI AVETI SA NU MAI VINA PISICILE AICI!?

11 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Bagă florile in casă.

| zilog explică (pentru darrio2007):

Eu tocmai asta vreau sa tin fotolii canapele acolo afara ca vine vara acum si vreau sa stau afara si sa nu vina pisicile maidaneze sa imi imputa carma

| Zuzu1991 a răspuns:

Adopti un caine?

| zilog explică (pentru Zuzu1991):

Ma enerveaza javrele ca trebuie sa strang rahatul dupa ele
Si eu am un job unde stiu cand plec de acasa dar nu stiu cand mai ma intorc
mi-s-a intamplat sa plec pentru 5 zile dar in realitate situatia sa fie mai complexa si a trebuit sa raman la 1000 km distanta 45 zile

Ce fac in cazul acesta angajez bona pentru caine!?

| Zuzu1991 a răspuns (pentru zilog):

Vad ca te-am speriat rau...
atunci, cumperi un aparat care latra in lipsa ta big grin

| zilog explică (pentru Zuzu1991):

Si mie care imi place sa latru si sa musc de fund pe toata lumea laughing unde ar mai fi placerea mea laughing
HA HA HA HA HAM!

| mihaela000ela a răspuns:

D-nele si d-sorii ..isi marcheaza teritoriul! aici se simt ele calme!
trebuie sa faceti deosebirea intre urinare si marcarea teritoriului! daca urineaza - nu se simte confortabil și în siguranță, asa ca restricționând accesul la alte camere(terasa), nu o sa mai fie stresată și nu o sa simtă nevoia de a marca.
difuzoarele cu feromoni, in casa, sunt o solutie! Mie mi-a luat 2 ani sa o dezvat, de aceste obiceiuri,, pacatoase,,

| zilog explică (pentru mihaela000ela):

Eu iubesc pisicile dar nu astea care vin dupa strada ca sa faca dragoste pe terasa mea pentru ca aici nu ploua!

Eu am avut multe pisici dar le-am educat in stilul sparatan
ori face ce vreau eu si cum vreau eu si la comanda
in tocmai si exact cum i-se explica
ori isi ia cirectia aferenta si pe urma va executa toate comenzile mai ceva de cat un caine
Pisicile sunt ele incapatanate fandosite sclifosite si incerca sa faca din stapanul lor un sclav.
Dar daca le arati ca tu esti seful pana la urma o sa execute pentru ca asa vrei tu si gata.

Pe cand cele de pe strada... ma gandeam sa dau cu ceva detergent praf sa stranute cand vin pe aici
sau alte lucurri de genul acesta care sa nu le placa la miros

| mihaela000ela a răspuns (pentru zilog):

Imi pare rau, dar astfel de,, prafuri,, nu cunosc
Bafta!

| mihaela000ela a răspuns (pentru zilog):

De pe la prieteni: aparatul cu lampa stroboscopica va alunga pisicile.

| bogdan44454 a răspuns:

Din cate stiu eu poti folosi zațul de la cafea si sa il pui peste pamantul florilor, deoarece pisicilor nu le plac.Cel putin asa am revolzat eu problema cu pisicii mei. Succes