| anonim_4396 a întrebat:

Salutare,

Am o vesta Nike pe care am dat 480 lei. Are doua fete, numai ca ieri am fost la cineva ca sa-l ajut sa aduca la oras mai multe pentru masa de pasti, printre care si niste borcane cu untura. Fir-ar mama ei de untura pentru ca mi-am patat vesta pe una dintre fete. Bine, nu este tare patat. Se vede numai daca te uiti insistent, dar tot ma frustreaza ca acele pete sunt inca acolo. Mai ales ca am si dat atatia bani pe vesta. Aseara am bagat vesta la masina de spalat. Am spalat la 60 grade. Astazi vesta s-a uscat, dar petele tot acolo sunt. Ma gandeam la Venish. Daca iau, ma ajuta?

Acum cativa ani am spart un borcan de 5 KG plin cu untura calda. Imi facusem pantalonii varza. Vroiam sa-i arunc. Dar am luat venish si a curatat. Mai stiti alte metode de indepartat petele de grasime?

Răspuns Câştigător
| blAster85 a răspuns:

Vanish, eu mi-am patat geaca si blugi intr-o duminicalaughingcu ulei hidraulic pe geaca a sarit cam un litru si pe pantaloni ceva stropi seriosi. Am pus vanish inainte de a baga la spalat, lasa-l sa actioneze ceva timp si repeta procesul.Bafta

2 răspunsuri:
| Fatamuntilor a răspuns:

Data viitoare pune putina sare pe pata de grasime care are rolul de absorvi.
Apoi pune pe pata putin deregent de vas (Pur, Fery...),(degreseza ), freci pata clatesti cu apa calduta, claesti, speli obisnuit, pentru siguranta pui Venish!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da,Angycut are dreptate, detergentul de vase este foarte bun.