| Mariela_1621 a întrebat:

Daca am facut sex neprotejat si imediat dupa aia m-am spalat foarte foarte bine cu detergent si alte solutii de curatat se elimina potentialele infectii bacterii, virusi?

Răspuns Câştigător
| amanda33 a răspuns:

Cu detergent te-ai spalat? Si nu ai facut clabuci? De fapt la ce poza ai nu ma mira nimic la tinerele din ziua de azi. Fata, tu ai iq negativ? Care solutii de curatat? Cif? Cilit? Nu ai auzit de prezervativ? Daca baiatu tau bubuie de cine stie ce streptococi, virusuri, gonoree sau alte minuni, poti sa te si flambezi, sa iti torni benzina si sa dai foc ( ai grija sa nu depasesti un beoing 747) ca infectia e deja in corpul tau.

34 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Detergenți și alte soluții de curățat? Am înțeles eu bine?
Te speli cu soluții speciale pentru igiena vaginală prescrise de medicul ginecolog.
Protecția cu prezervativ te scapă de bolile cu transmitere sexuală. Să nu uităm că sunt infecții care nu au ca fond contactul sexual ci au fost luat de pe un vas de toaletă neigienizat corespunzător, igiena ta nu este corect făcută, lenjeria nu este bine spălată sau este împrumutată, etc.
Mare grijă să nu te arzi folosind substanțe chimice, etc.
Mergi la un centru de planning familial pentru mai multe informații privind prevenirea dar și tratarea diferitelor afecțiuni ginecologice.
Pa, pa.

| TeoPT a răspuns:

Poate, dar buna dimineata! Cu evitarea sarcinii cum ramane? Ai uitat?

| Dominicc a răspuns:

Abureala...

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Poate dar exista riscul sa ramai insarcinata

| Rukhsandra a răspuns:

Bacteri da... riscul de a ramane insarcinata nu stiu

| GyeBaek a răspuns:

Cam nu prea elimi bacterile si virusi, ei sau dus in organism deja.

| GuessWho_8607 a răspuns:

Cica, "daca ai antivirus, n-are nimic" laughing laughing (asta e tare)

| Gabi_6377 a răspuns:

E bine sa te speli, dar nu exagera cu tot felul de produse pentru ca distrugi flora vaginala.Vaginul are proprii acizi, care protejeaza de eventuale infectii, dar e obligatoriu sa te speli si sa urinezi dupa sex. Din pacate, prin spalare te protejezi de bacterii sau ciuperci, adica e neplacerile minore.Virusurile sau alte infectii se iau, si poti sa te speli, ca asta nu asigura protectie, doar prezervativul. Poti lua ciuperci precum chlamidia, blenoree, candida, si alti fungi, infiferent daca te speli, precum si virusuri ca herpes, hiv, sifilis, etc.Deci spalatul nu te protejeaza decat in mica masura. Cel mai bine folositi prezervativul, nu abuza de detergenti, ca degeaba, o sa faci rani. Daca ai incredere in partener foloseste anticonceptionale.Nu te risca, si ai grija de corpul tau.

| amanda33 a răspuns:

Multumesc pentru voturi big grin

| Anileda a răspuns:

Ai pus si vanish si dero ariel? dar nu ai uitat de domestos nu?
Cum sa faci asa ceva.
Te speli cu geluri speciale pentru zona intima.
Vezi sa nu fii ramas si insarcinata, daca tot era greu sa pui un prezervativ.

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Daca nu te si deratizezi, degeaba ai consumat detergentul si Domestos-ul.

| ßέßέ a răspuns:

Cu clor merge! Garantat!

| RobertClaudiu a răspuns:

In totalitate 100% Pentru ca nu au avut timp sa faca absolut nimic

| Dariana a răspuns:

Pai 1)Exista sansa unei sarcini.
2)Daca ar exista acele bacterii sau virusi ei ajung inauntru, tu te.ai spalat in afara, in timpul contactului posibilele bacterii au ajuns in organism.Depinde cu cine ai facut sex, daca e o persoana de incredere fara probleme de sanatate cu transmitere sexuala e inregula dar daca nu, ai grijestraight faceO seara placuta!happy

| saymoon a răspuns:

Doamne, creca ai creierul mic cat un graunte de te ai spalat cu detergent in zona intima. Tu ai impresia ca speli covoare sau ce? Doamne, ce tacanita poti fi.

| Loredana_4793 a răspuns:

Nu stiu ce vrei sa spui prin "detergent si alte solutii de curatat", daca te-ai spalat cu detergent de rufe sau alte produse de curatat sarputea sa te iriti, foloseste geluri pentru igiena intima.Bacteriile nu se indeparteaza asa usor. Le poti indeparta la suprafata dar in interior nu le poti indeparta cu produse de igiena ci cu antibiotice prescrise de medic. Cel mai bine e sa te duci la medic pentru un control de rutica. Eventualele bacterii iti pot ajunge in tot organismul si sarputea sa ai probleme si cu rinichii si cu ovarele ba chiar mai mult de atat.Ai mare grija in tot ce faci. Te pup!

| dydyyyy a răspuns:

Incearca cu clor sigur distrugi tot chiar si pe tine... oricum nu stiu ce ar mai putea fi de distrus la tine...pffff straight face

| SlowLikeSnow a răspuns:

Ai dat cu clor ace ariel pur power gel dove pretex ...chiar tot?:O cu ventuza dc nu ai incercat sa tragi spermatozoizi?laughing)

| mon@29 a răspuns:

Ala de spalat sticle nu ai bagat sa curetzy?happyrolling on the floor) clor si mai ce?laughing

| Dutzulescu a răspuns:

Balsam ai pus, sa-ti fie pufoasa?

| snak115 a răspuns:

Trebuia sa dai si cu niste domestos sau pronto lemn curat cu sapun detergent

Răspuns utilizator avertizat
| foreverANDaDAY a răspuns:

Am inteles eu bine?
detergent si alte solutii?
adica ai iq negativ?(tradus pe limba ta iq cu un numar mai mic decat 0 il recunosti ca are un minus in fata)
am un sfat mai bine bagate in masina de spalat sa fii mai curata
dar nu pe bune acum foloseste prezervativ

| eveline_9271 a răspuns:

virusii odata transmisi raman si ei. esti tare bai fata! data viitoare pe post de prezervativ toarna 2 3 picaturi de soda causticawinking te ajuta in toate problemele. si nu produce iritatii sau neplaceri in timpul actului sexual. Have fun! si daca nu merge cu soda caustica, poate faci rost de 2 3 picaturi de acid sulfuric. are actiune antibacteriana, anticanceroasa, antifacutcopii, antipenis, antivagin, antiviata!

| OvidiuDanzka a răspuns:

Bine ca nu te-ai spalat cu acid! laughing ar fi fost o treaba rolling on the floor

| Onny91 a răspuns:

Pai daca ai antivirus nu trebuie sa te mai stergi laughing)

| Onny91 a răspuns:

Cum sa te speli ma cu detergent la pasaricarolling on the floor

| gabytza387 a răspuns:

Detergent+perie de sarma=freaca bine... rezultat garantatwinking dar cu softu cum stai... mai formateaza l si tu din cand in cand ca da semne de oboseala psihica laughing

| gloria a răspuns:

Auuuurolling on the floor cu detergent? esti nebuna! incearca sa o ''freci'' cu Bio Carpet ca mergerolling on the floordu-te fetita la ginecolog cat mai repede!