| Nic0le a întrebat:

Am pofta de ceva bun si tin post. Ce imi propuneti sa-mi cumpar? Multumesc! Astept ideile voastre!

10 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna! daca e vorba de ceva dulce, poti face cornulete/chec/negresa. daca e vorba de mancare, poti face preparate din peste.
O seara buna!

| gigite a răspuns:

Legumeeee!

| luliluli a răspuns:

Fructe!

| CatzPopularity a răspuns:

Pateu vegetal? Covrigi?

| thpop a răspuns:

Poti saa manci forneti de post[ am impresia ca este cu nuca si cumere ], cozonac de post [pe care il poti servii cu ceai], cum spune si floridemar17 clatite de post, negresee de post sunt o gramadaa maree de mancaruri de post din care poti alege.

| Nan11 a răspuns:

Pate de post

| DnimeniD a răspuns:

Eugenii cu cacao (nu cu ciocolata),pateu vegetal,un suc de fructe,legume, fructe, sa faci o mancare de orez, o ciorba de rosii, de fasole.

| TeCapcaunez a răspuns:

Un meniu Big Mac cu extra maioneza

| floridemar17 a răspuns:

Ti-ai putea face clatite de post. Pentru aluat pui apa minerala, faina, sare, zahar si putina esenta de rom. Si le poti servi cu dulceata sau gem.