| Lidiaaaaaaaaaaa a întrebat:

Am un motan care este plecat de o saptamana. Imi este tare dor de el deoarece eu sunt o iubitoare de animale. Eu l-am invatat ca in timpul zilei sa stea afara si seara in casa, dar mama nu a mai fost de acord cu acest lucru si am inceput sa il las si noaptea sa doarma afara. Asa ca a inceput sa nu vina o zi acasa, dupa care s-a intors, doua zile, iar acum lipseste de o saptamana. L-am tot strigat, dar nimic. Mi-au mai zis si altii ca motanii pleaca si doua saptamani sau chiar o luna de acasa, dar nu stiu ce sa zic, asa dintr-o data?! Va rog frumos ajutati-ma! Cat la la suta e posibil sa vina inapoi si cat nu? As fi tare recunoscatoare daca mi-ar raspunde cineva care chiar se pricepe in acest domeniu.

9 răspunsuri:
| dannys a răspuns:

Eu te inteleg ca si pisicuta mea persana a fost plecata de acasa dar a revenit.O sa se intoarca cu siguranta.Asa ca nu-ti pierde speranta.

| RAY a răspuns:

In general orice animal chiar si omul daca s-a adaptat unui mediu prefera acel mediu, momentan se reproduce dar va veni

| Fatamuntilor a răspuns:

E perioada de imperechere si poate s-a dus la,, fete'.
E foarte posibil sa devina,, tatic'' cand se intoarce.
Daca ai poze cu motanul tau fa un anunt, lipeste-l pe stalpi cu datele parintilor tai sau intreaba prin cartier.

| StefiChan8D a răspuns:

Daca nu e castrat s-a dus sa se imperecheze, s-ar putea sa vina cu femela peste cateva saptamani cand termina sau dupa mai mult timp vin cu puii. Se va intoarce, asa fac toate animalele, doar ca ar trebui sa aveti grija, i se poate intampla ceva.

| TequilaAdam a răspuns:

Este foarte posibil să vina, probabil ca îi va lipsi Afecțiunea din partea da. Fii pozitivă happy.

| Cena_Jonh_1998 a răspuns:

Eu am patit asta si te inteleg
deci ar putea sa se intoarce 70%
20% sa fie luata pentru sobolani soareci dde alt cineva strain
10% sa fi patit ce va

| Lidiaaaaaaaaaaa explică:

Dorian 558, nu este batran motanasul meu, are aproximativ un an si jumatate. Este plecat de o saptamana si doua zile si deja nu mai pot, mi-e extrem de dor de el. Imi doresc foarte mult ca sa aveti dreptate si sa vina inapoi. Va multumesc mult pentru raspunsurile dumneavoastra. Apreciez mult!

| Lidiaaaaaaaaaaa explică:

V-as da la toti funda daca s-ar putea, dar din cauza ca nu se poate, nu va dau la niciunul. Toti m-ati ajutat!

| dorian558 a răspuns:

Unii motanii pleaca de acasa se duc la pisici e si perioada de imperechere, dor daca nu e foarte batran majoritatea animalelor de companie, ma refer la catei si pisici cand sunt batrane sau bolnave ele presimt ca vor muri si pleca de acasa sa nu sufere stapanul.Eu am patit asa cu un motan era mai batran si a plecat de acasa vreo 2-3 saptamanai si a venit rupt de foame si zgariat pe botic. Eu cred ca va veni dor daca nu a murit s-au daca nu se-a gasit un nou stapan.