| Utilizatoare123 a întrebat:

Are cineva idee cam câte borcane de gem ies dintr-un kg de fructe? 2-3?

Răspuns Câştigător
| Fatamuntilor a răspuns:

Mie imi ies 3-4 de 340 gr! Gemul e mai spornic decat dulceata.La dulceata nu ar iesi mai mult de 3.Doua jumate chiar.

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Sa fii multumita daca umpli un borcan de 800g. Gandeste-te ca fierb si vor scade.

| dullcat a răspuns:

Buna.Ce reteta vrei sa folosesti? Nu prea merita sa faci doar dintr-un kilogram de fructe, macar 2 jumate, la care adaugi zahar 1kg.

| Utilizatoare123 explică (pentru dullcat):

Pai cea clasica. Apa, fructe, indulcitor

| Ararat a răspuns:

Depinde si cat il fierbi si ce gramaj are borcanul. Mie imi ies 2