| ღ..*Addelly*ღ.! a întrebat:

Buna
Vreau sa ma apuc de abdomene, alergari si am auzit ca da rezultate daca ianinte te dai cu crema si te infasori cu folia.Insa nu am idee de care folie.Aceea cumva de se pune pe borcane?
Va multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Folia trebuie sa fie din aceea subtire care se foloseste la ambalat alimentele, nu celofan care se pune pe borcane.Se gaseste in magazine suluri, acolo unde este si folia de aluminiu! (Se vade ca nu prea stai prin bucatarie!).

| cretzufinish a răspuns:

Nu... e vorba de o folie speciala pe care o gasesti in farmacii, asemanatoare celei de aluminiu si care are rolul de a te face sa transpiri mai mult si astfel sa "topesti" grasimile din organism.

| cretzufinish a răspuns:

Cele mai bune sunt tratamentele de la saloanele de infrumusetare si anume impahetarile cu parafina. Se bazeaza pe acelasi principiu, dar bineinteles tot comasate cu exercitii fizice.

| cretzufinish a răspuns:

Am cautat pe net poza. Tu te referi cred la folia pentru alimente: http://artizan.ro/img/produse/folie%20strech.jpg dar nu are efectul ala in comparatie cu cea din farmacii. Sper ca ti-am fost de ajutor.