| anonim_4396 a întrebat:

Are cineva lamai la ghiveci? Vreau sa-mi iau unul. Sfaturi? E greu de crescut? Ii trebuie multa atentie?

Răspuns Câştigător
| 6Anonim9 a răspuns:

Salut! Am eu lamai, si pot sa spun ca nu am treaba cu el. Creste fain si e tot timpul verde. Are nevoie de lumina, ca si orice planta. La mine nu este expus la lumina directa a soarelui, dar are lumina oricum. Ma miram si eu de ce nu face lamai, ca e destul de mare, dar pentru asta trebuie sa il altoiesti cu o creanga de la un lamai pe roada. Ghiveciul e neaparat sa fie din teracota(ceramica). In rest, nu cred ca am omis niciun "secret". Multa bafta! big grin

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat