| Sony8998 a întrebat:

As dori si eu cateva retete cu multe proteine, si pe care le pot prepara singur
gen:shake cu lapte, banane si oua (pentru sala)

Va multumesc anticipat din suflet!

Răspuns Câştigător
miruna-apostol
| miruna-apostol a răspuns:

Faci culturism?

- o jumatate de cana de capsuni sau fructe de padure
- o cana de lapte
- o banana
- o lingurita scortisoara
- doua linguri de pudra proteica.

- 3 linguri de pudra proteica
- o jumatate de pahar cu suc de morcovi
- o jumatate de pahar cu suc de portocale
- o banana

- 3 linguri pudra proteica
- o cana de lapte
- o banana
- doua linguri de cacao
- 2-3 cuburi de gheata

- 3 linguri de pudra proteica
- o banana
- o cana de iaurt
- un fruct de mango
- o cana de suc de rodii
- o jumatate de cana de apa

8 răspunsuri:
| JayLeno a răspuns:

Daca nu te dau banii afara din casa incerca ideal protein de la redis + omleta din albus de ou, lapte numai 0, 1 grasime, branza de vaci slaba, carne de -pui, vita, peste-, soia, tofu, linte, fasole, naut etc toate sunt bogate in proteine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

shake cu banane se prepara fara oua

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca vrei un shake de proteine, vitamine, carbohidrati si aminoacizi atunci foloseste Gfx8 de la pronutrition si k mancare pentru cresterea mesei musculare la micu dejun: lapte cu zahar (300 ml+30 g), unt 20 g, miere 50 g, muschi tiganesc 70 g, telemea 50 g, o rosie, doua oua la pahar, paine de tarate 200g, suc fructe 200 ml. La pranz: ciorba taraneasca (60 ml), pui cu smantana (130 g), frigarui din muschi de porc la gratar (150 g) cu piure cartofi (300 g), rosii natur(200 g), struguri 200 g, paine. La cina: clatite cu branza de vaci si smantana (100 g), carne de vita la gratar(150 g) cu sote de legume (300 g), salata asortata - 300 g, paine, un mar, sana - 200 ml.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

...tot eu! ouale trebuiesc sa fie proapete.adica:sa aiba 3 zile, nici mai mult si nici mai putin de 5 zile, daca sunt ouate si mancate in aceiasi zi sunt foarte toxice, la fel daca au peste 5 zile.mananaca paste, orez, fasole, carbohidrati cu actiune lenta si altele cu actiune rapida, cele cu actiune rapida pana in antrenament si cele lente dupa.bananele fac rau la ficat, asa ca nu manca mai mult de 2 pe zi.multe vitamine din fructe rosii si zarzavaturi cu frunza foarte verde.nu manaca dulciuri, o sa trebuiasca sa faci dublu efort la sala.nu consuma proteine din"borcane"sunt artificiale, chimice si se fac din tiroida de porc sau splina.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu-i mai asculta pe astia... daca vrei muschi gandeste logic: nu iti trebuie toate natiile de produse de la "magazinele de muschi"happy
UITE O RETETA PENTRU TINE:
ai nevoie asa:
-3 oua
-200 ml lapte
-20 g branza dulce (de vaca)
-zahar
le bagi pe toate la mixer si pei cate unul cu 30 min inainte de sala

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La mine merge pur si simplu shake ou+lapte, dar imi place ideea cu bananele

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sau daca vrei sa nu te mai chinui sa papi atatea incerca whey protein si iesi si mai ieftin si mai binetongue Oricum conteaza sa bei si o cana de lapte si sa mananci un ou fript

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O cana de lapte
2 albusuri de la ou
si miere le amesteci si gata