| anonim_4396 a întrebat:

Ati luat mielul pentru paste?
Va place acea carne?

18 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Nu, nu am luat si nici nu o sa iau.Nu-mi place carnea de miel de cand am vazut intr-o piata cum se sacrificau mieii si cum plangeau! Am ramas marcata pe viata! Mananc altceva.

| Elena1234456 a răspuns:

Nu pot sa mamanc carne de miel - imi este prea mila sad.

| Elena1234456 a răspuns:

Mananc.imi cer scuze.

| Roby67 a răspuns:

Nu, nu am luat si nici nu o sa iau pentru ca la noi costa aproximativ 20€ kilogramul. Si in afara de asta as fi singurul din casa care ar manca si, nu in ultimul rand, ar trebui sa il prepar eu si habar nu am.

| Roby67 a răspuns:

@Criticul, o intrebare la misto se pune la "Gastronomie"? Sa-ti fie rusine!

| Roby67 a răspuns:

Te citez: "Fiecare cum vrea sa o ia" Asta este la misto sau pe bune? Fa-ma sa inteleg!

| Barajag a răspuns:

Nu-mi place aceasta carne in mod deosebit, tot carnea de porc ramane la puterehee hee

| zanesiprintese a răspuns:

Am luat doar organe, pentru drob. Nu-mi place carnea de miel. Si de cand i-am vazut la televizor mi-e si mai mila de ei... "cin' te taie mielule? Cin' te taie mielule? Macelaru domnule, macelaru domnule. Cin' te manca mielule? Cin' te manca mielule? Dvs domnule... "

| Flav a răspuns:

Sigur nu e cu interpretare intrebarea? Incepe cam dubios.laughing

| SufletDeCopil a răspuns:

Dah. l-am luat,
Ne place sau nu. ce sa faci.asta-i traditia! kiss

| cucalic a răspuns:

Nu am luat si nu voi lua. nu imi place carnea de miel si mie foarte mile de miei.prefer carnea de porc sau pasare

| pantera2011 a răspuns:

Tu asa vorbesti de carnea de miel de parca ai trai prin jungla si e ceva ciudat pentru tine frate esti tarelaughinglaughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Carnea de vita- dezgustatoare.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu l-am luat.imi place daca ebine pregatita

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Niciodata. Bleah

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@Flav... e si la misto si pe bunehappy. o combinatiehappy
@pantera2010. ce ai mama, te-a prostit foamea sau...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@Roby-am eu grija.
Am zis ca e si la misto si pe bune.
Fiecare cum vrea sa o ia.
Deci...alege.Daca am adresat-o la "gastronomie", inseamna ca 90% e pe bune. Daca era sa o adresez la "amuzante"era 100% la misto.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@roby-eu nu pun intrebarile, eu le adresez.
Am raspuns asa ca sa fiu in ton cu tine.
Fiecare intelege intrebarea cum vrea.