| anonim_4396 a întrebat:

Băi deci acum cum e vară, dacă e seară și las geamul deschis și lumina aprinsa mai ales în bucătărie intră drăciile alea de goange negre. Cică le zice goange de gaz, vi s-a întâmplat? Cum scap de ele, e vreo soluție? Mor de nervi când vin zburând și se lovesc brusc de mine

3 răspunsuri:
| GPA a răspuns:

Încearcă să-ți montezi plase de "țânțari" la ferestre și să folosești eventual pastile odorante împotriva insectelor (aroxol/raid) sau aparate cu unde ultra sonice(Pestmaster/Pest Repeller).

| anonimaalee29 a răspuns:

Nu ai plase la geamuri? Daca ai avea plasa nu ai avea problema nici macar cu tantarii sau mustele.
Da cu spray din acela anti insecte prin aer, dar daca ai animale de companie nu exagera.

| Valyasdfg a răspuns (pentru anonimaalee29):

Dacă ai jaluzele nu prea poți să pui plasă că dupa aia nu pot deschide o să între pe undeva la margini...