| frum a întrebat:

1. M-am trezit noaptea și am gasit veioza aprinsa (nu avea cine sa o aprindă, este o veioza care se aprinde pe baza de senzor de atingere- incerc sa gasesc o explicatie fizica-poate a fost o fluctuatie de curent)
2. Inainte sa imi sune alarma, dupa un somn nu prea odihnitor, practic nu prea puteam sa dorm, stateam si asteptam sa se faca dimineata. Brusc?"am simtit"? ca s-a deschis fereastra și de dupa perdea, impreuna cu un vant puternic, se apropie cineva. Deasupra mea o lumina puternica se apropia de mine, pe fundal se auzeau clopote sub forma de cantec".
M-am panicat groaznic, am sarit din pat, inima imi batea puternic. Nu mai era nimic, doar aveam inca in privire acea lumina, care scadea din intensitate, o ora dupa aceea inca o mai vedeam.
Nu stiu ce s-a intamplat, a fost un vis?
Mi se prevesteste ceva? Mai ales primul pas cu veioza, nu mi s-a mai intamplat.
Sunt ingrozitor de speriata inca.
Ce parere aveti? Nu sunt copila, sunt matura si totul s-a intamplat exact asa cum am scris.

6 răspunsuri:
| RainmakerX a răspuns:

Mi s-a intamplat ceva asemanator anul trecut. M-am uitat la un videoclip pe Youtube *despre hipnoza si reincarnari daca este cineva interesat* si cred ca la momentul respectiv am fost destul de speriat de ideile respective.

Toata noaptea am avut numai cosmaruri... dar nu cosmaruri obisnuite. Ma trezeam aproape din ora in ora si mereu visam alta prostie. Pareau atat de reale incat la un moment dat nici nu mai stiam daca visez sau nu.

Ideea este ca, oricat de matur/a ai fi, anumite lucruri pe care noi nu le putem explica ne provoaca o frica neconditionata iar frica aduce si urmarile respective. Cel mai probabil te-ai gandit la fantome sau ti-a fost frica sa nu fi fost cineva in casa.

Cat despre lampa aceea... anumite lucruri sunt si de proasta calitate. Chiar daca in mod normal nu s-ar aprinde din orice prostie, am avut mai demult o veioza cu senzor *de foarte proasta calitate* ce putea sa fie aprinsa chiar si de o musca. (daca se aseza musca pe ea se aprindea)

Sfatul meu ar fi sa-ti incui camera daca iti este frica si sa te calmezi caci fantomele exista numai in capul tau. De asemenea incearca sa nu te gandesti deloc la ce ai visat. Gandeste-te la o excursie sau la ceva pozitiv cand incerci sa adormi.

Succes!

| Nilsson a răspuns:

Probabil ai avut un vis in stare de semi-veghe. Veioza e posibil sa o fi atins in somn din greseala, iar dupa ce te-ai culcat la loc gandurile din subconstient te-au facut sa ai acel vis cu lumina.
Nu ai de ce sa te ingrijorezi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Interesanta poveste, este super.
Unde se afla veioza aia? Era langa tine sau in alta camera? Esti sigura ca n-ai intrat in ea in timp ce dormeai? Sigur ai inchis ferestra bine?
Hey vrei sa stii povestea aia cu reincarnarea si paranormalul? Ca sufletul tau este conectat la o viata anterioara, care te afecteaza? Dar sa speram ca n-are legatura, si esti doar stresata de ceva, cam ametita.
Daca veioza aia era langa tine, ai intrat in ea cand dormeai, si vantul care l-ai simtit, era respiratia ta lovindu-se de ea. "Ai simtit ca se apropie cineva" este chiar "veioza" cand te apropiai de ea in somn. "Perdeaua" probabil era cearceafu sau cu ce te inveleai. Erai in somn si visai intamplarea reala. Erai intr-o perioada de singuratate si nervozitate, cand s-a intamplat asta?

Răspuns utilizator avertizat
| Qasim a răspuns:

Daca nu ai aflat raspunsuri la intrebarile tale si nu ai rezolvat nimic inca, ma poti contacta prin mesaj privat si stam de vorba.

| CosminMOTORBIKE a răspuns:

Lumina poate sa fie de la o masina care a batut in geam, veioza poate ai atins tu din greseala cand dormeai, s-au ai avut o pana de curent a venit dupa curentu puternic si ti-a aprinso, cred. Si puii mei nu exista fantome